#DramaticReconstruction
Це не просто тема сезону. Це – довготривале надзавдання. Це – творення змін. Сьогодні – це наш процес.

Чому хештег? Тому, що в нашу швидкоплинну епоху цей простий символ дає змогу групувати і об‘єднувати – людей, ідеї, історії. І для нас це важливо.

Чому dramatic? Будь-який процес реформації – це свого роду драма, де завжди, як у класика – «з журбою радість обнялись». І ми це усвідомлюємо.

Чому, врешті, реконструкція? Бо цей процес дає змогу замінювати несправне, усувати застаріле, руйнувати перешкоди і втілювати зміни. Разом з тим – дозволяє зберігати найцінніше, переосмислювати його, надавати нових сенсів.

Сезон #DramaticReconstraction ми розпочнемо постановкою «Горизонт 200» – документальної вистави, котра стане підсумком довготривалого міждисциплінарного дослідницького проекту «Остання неділя серпня». У фокусі дослідження – шахтарі та вугільна промисловість України.

Вже традиційно будемо працювати з сучасною українською драматургією, навесні запланована постановка п’єси-переможниці VII Конкурсу п’єс «Драма.UA». Організацією та проведенням Конкурсу займається ГО «Мистецька Майстерня «Драбина», а наш театр стане партнером та співорганізатором.

На кінець сезону плануємо започаткувати міжнародну співпрацю – проект з партнерами з Чехії Činoherní studio Ústí nad Labem. В рамках цього проекту в театрі Лесі буде здійснена постановка сучасної чеської п’єси, а наші колеги з Чехії поставлять сучасну українську драматургію. Коли обидві вистави реалізуються – заплановані обмінні гастролі.

Будьте з нами в сезоні #DramaticReconstraction!