Єдиний показ вистави Imperium Delendum Est відбудеться вже незабаром — 19 травня о 18:00. Ця постановка побувала на найбільшому театральному фестивалі світу у Авіньйоні (Франція), показувалась у національних театрах кількох міст Франції в рамках Festival Contre-Sens, а також відвідала театральні фестивалі у Німеччині, Польщі та Румунії.

Розповідаємо про особливості вистави  й те, чому її варто відвідати.


Театр Лесі
Фото: Олена Кондрашова
1

Це перша вистава, яку створив Театр Лесі після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну

Перші кілька місяців після початку повномасштабної війни Театр Лесі перетворився на шелтер та гуманітарний хаб. Наші актори й акторки та команда покинули сцену задля волонтерства — вони приймали внутрішньопереміщених осіб, опікувались шелтером, готували та роздавали їжу на вокзалі у Львові, організовували евакуацію — автобусні перевезення з України в Польщу.

Коли людей стало менше — команда та акторський склад повернулись до творчої роботи. Свій досвід та емоції вони втілили у виставі «Imperium Delendum Est», яка стала мистецькою реакцією Театру Лесі на події, що відбулись.


2

Вистава опирається на вірші сучасних українських поетів та поеток

Важлива частина вистави — поезія сучасних авторів та авторок, написана незадовго після початку повномасштабної війни. У «Imperium Delendum Est» є поезії Галини Крук, Катерини Калитко та Мар’яна Пирожка.

Галина Крук — поетка, перекладачка та літературознавиця. Членкиня українського PEN. Саме вірш Галини Крук читав прем’єр Польщі Дональд Туск в українському парламенті у 2019 році, говорячи про недостатню реакцію Європи на розстріли на Майдані. У 2022 році промова Галини Крук відкривала 23-й Берлінський поетичний фестиваль — один з найбільших у Європі.

Катерина Калитко — поетка, прозаїкиня, перекладачка. Членкиня українського PEN. Лавреатка премій «Книга року BBC», «ЛітАкцент року», премії Конрада та інших.

Мар’ян Пирожок — поет, музикант та художник. Відомий також як співзасновник гурту «ГИЧ оркестр» та проєкту «Пиріг і Батіг».

Театр Лесі
Фото: Jürgen Sieckmeyer

3

У «Imperium Delendum Est» грають лише акторки

Так, ролі у цій виставі виконують лише жінки — Анна Васильченко, Таїсія Малахова, Зоряна Дибовська, Ольга Захоженко, Софія Лешишак, Анастасія Лісовська, Анастасія Перець та Оксана Цимбаліст.


4

«Imperium Delendum Est» — це не лише вистава, а й концерт.

Ця постановка не визначена чітким жанром — як і наше життя протягом понад року. Вона побудована з багатьох пісень — її багатоголосся бринить люттю та болем. Але водночас — боротьбою, надією та свободою. У цій виставі багато музики, яку виконують самі акторки.

Більше того, у «Imperium Delendum Est» задіяна потужна візуальна складова, а також персональні рефлексії акторок.

Театр Лесі
Фото: Олена Кондрашова

5

«Imperium Delendum Est» ввійшла до лонглиста V Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА»

Вистава опинилась у переліку 35 постановок, які журі премії відібрало із 135 заявок. «Imperium Delendum Est» ввійшла до лонглиста у категорії «За найкращу виставу-рефлекцію російсько-української війни» і вже невдовзі побореться за перемогу.


У травні 2023 відбудеться єдиний показ цієї унікальної вистави. І ми наполегливо радимо не пропустити нагоду долучитись до цього театрально-музичного дійства!

👉 Обирай квитки тут

Вікове обмеження: 18+
Локація: Мала сцена
Тривалість: 1 година

Головне зображення: Олена Кондрашова