Сезон 20/21 #обережно_крихке

#Обережнокрихке_trailer

Життя крикхе, як сухе гілля. Воно таке ж ламке, мов скло, яке рано чи пізно розіб'ється. Таке ж тендітне, як перші кроки немовляти або канатохідця над прірвою. А ще вразливе, як метелик чи, здавалось би, вічні хмарочоси. Все, що існує зараз – крихке. Особливо все красиве.Сезон 20/21 під назвою #обережно_крихке ми відкриваємо з планами, які витримали усі несподіванки останнього півріччя.В цьому сезоні відбудеться режисерський дебют Світлани Ілюк з постановкою сучасної української п’єси “Екологічна балада” Ольги Мацюпи.Дмитро Костюмінський реалізує на нашій сцені одну з частин масштабного всеукраїнського проекту “Українська Одіссея”.Нас чекають одразу дві копродукції з німецьким режисером Андре Ерленом: музичний перформанс за участі Мар’яни Садовської “Я хочу життя” та вистави за мотивами книги “Війна, що змінила Рондо”.Як завжди, впродовж сезону ми будемо готувати ряд сценічних читань п’єс в рамках проекту FIT, а також текстів українських авторів. І поки світ дивує своєю турбулентністю, ми не зупиняємося. Тому, «пристебніть ремені» і займіть свої місця. Далі тільки вгору!

Posted by Театр Лесі Українки on Monday, August 17, 2020

Уявіть: людина з, повною кришталевих келихів, тацею в руках. Уявіть, що вона на кораблі. Під час 7-бального шторму. В келихах – залишки питної води. Обережно, бо берег – не близько.  
Це могла б бути метафора нашого світу, який втрачає свої цінності і котиться під три чорти. Хоча цьогоріч реальність вперто доводить: вигадувати метафори – марна справа. Все одно стрічка новин вражає/лякає/обурює більше, ніж черговий фільм у 3D (який ви і так не побачите, бо в кіно не пускають).
От, наприклад, ми – театр. Хтось діє, хтось спостерігає. Раптом ця, дуже проста і на позір тривка, формула зламалась. Сьогодні ми анонсуємо новий сезон без найменшого уявлення, коли до нашої зали зайдуть глядачі. Без цієї взаємодії між людьми наша робота немає сенсу. Насправді ж, будь-яка робота не має сенсу.
Світ – крихкий. Остаточно. Без сумнівів. 
Кліматичні зміни – не вигадка масонів. Так, ми всі помремо. Війна з Росією. Так, 6-ий рік. Так. Він ніби-то актор. Так, вони можуть прийти до Львова, якщо їх не зупинити. Так, Її облили кислотою на вулиці. Так, Її побили і згвалтували у відділку. Так, Його застрелив працівник поліції. 
Так, ми продовжуємо працювати в театрі. 
Культура – це теж зброя? Так, потужна. Так, водночас – крихка. Так, це стало несподіванкою. 
Що робити, ймовірно, спитаєте ви. Уважніше слухати і дивитись, плавно діяти, глибше дихати і міцно тримати свою тацю крихкого. Ну, і, звичайно, мити руки.
Так, ми збираємось берегти одне одного і те крихке, що є між нами.


Сезон 20/21 під назвою #обережно_крихке ми відкриваємо з планами, які витримали усі несподіванки останнього півріччя. Будемо наполегливо працювати і надихатись від зустрічей з глядачами, які сподіваємось, скоро відновляться.
В цьому сезоні відбудеться режисерський дебют Світлани Ілюк з постановкою сучасної української п’єси “Екологічна балада” Ольги Мацюпи.
Дмитро Костюмінський реалізує на нашій сцені одну з частин масштабного всеукраїнського проекту “Українська Одіссея”.
Нас чекають одразу дві копродукції з німецьким режисером Андре Ерленом: музичний перформанс за участі Мар’яни Садовської “Я хочу життя” та вистави за мотивами книги “Війна, що змінила Рондо”.
Як завжди, впродовж сезону ми будемо готувати ряд сценічних читань п’єс в рамках проекту FIT, а також текстів українських авторів.