Історія Театру Лесі увійшла до вистави-аудіотуру, створеної для Єврофестивалю у Ліверпулі

«With fire and rage» — це імерсивна вистава-аудіотур, заснована на історіях десяти українських митців, які перебувають на передовій військового та художнього спротиву.

«With fire and rage» («Запекло і люто») створено спеціально до Єврофестивалю, який відбувається у Ліверпулі напередодні Євробачення 2023.

Над проєктом працювала британо-українська команда: режисерками та авторками аудіотуру стали Зоі Лафферті, режисерка й письменниця з організації Artists On The Frontline та Вероніка Склярова, українська продюсерка та культурна менеджерка, очільниця Parade-Fest.

За перші кілька днів аудіотуром скористалось понад 600 людей. За словами Вероніки Склярової, вистава-аудіотур входить до топ-3 подій Єврофестивалю. 

Аудіотур починається з історії керівниці Театру Лесі Ольги Пужаковської — розповіді про перші дні повномасштабної війни, про зміну кожного куточка театру й перетворення його на склад гуманітарної допомоги та шелтер, про план захисту будівлі та про акторів, які стали волонтерами: зустрічали внутрішньо-переміщених людей, організовували автобусні перевезення до Польщі, готували їжу для людей на вокзалі, пакували гуманітарну допомогу, а також про відновлення творчої роботи і першу виставу після початку повномасштабного вторгнення.

Послухати історію Театру Лесі можна тут.

У розповіді про Театр Лесі було використано записи пісень з вистави Imperium Delendum Est — першої вистави театру, створеної після початку повномасштабного вторгнення. Найближчий показ цієї вистави відбудеться 19 травня о 18:00. Квитки можна обрати тут.

Imperium Delendum Est. Світлина Олени Кондрашової.

Проєкт «With fire and rage» поєднав візуальне мистецтво, поезію та музику. Кожна історія запрошує слухачів дізнатися, як українські митці захищають свою унікальну культурну спадщину та чинять опір в умовах війни. 

Мешканці Ліверпуля та гості міста мають нагоду пройти маршрутом від концертів під землею в харківському метро до збереження мистецьких архівів під час ракетних обстрілів. Авторки проєкту провели паралелі між вулицями Харкова, Львова, Маріуполя, Києва, Донецька та локаціями Ліверпуля.

Проєкт триває з 1 по 14 травня у Ліверпулі. Тривалість туру — 90-120 хвилин. 

Більше про «Запекло і люто» можна дізнатись на сайті проєкту.