Наприкінці жовтня трупа театру Лесі повернулась із чергових гастролів. Цього разу із Франції, де взяла участь у фестивалі Sens Іnterdits, представивши виставу «Imperium Delendum Est».
Театр Лесі виступав у національних театрах трьох міст: 23 жовтня у Національному народному театрі у місті Віллербан, 24 жовтня у Національному театрі комедії у місті Сент-Етьєн та 25 жовтня у Національному театрі комедії міста Валанс.
Ці покази відбувались в рамках спеціальної програми фестивалю, що назвивалась Contre-Sens («Хибне тлумачення»). Це була перша едиція спецпрограми фестивалю Sens Іnterdits. Вона проходила з 19 по 30 жовтня і стала оперативною реакцією фестивалю на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Надалі програма Contre-Sens буде відбуватись раз на два роки. Основна мета цієї спецпрограми — дати можливість французькому суспільству відірватись від новин і знайти час, щоб почути голоси митців, мислителів, журналістів та свідків — зокрема з України.
«[Imperium Delendum Est] — це потужна вистава. Вона — на часі і необхідна нам зараз тут, у Європі, у Франції. У декого ще є сумніви щодо того, що відбувається в Україні… На Україну напали і агресор — Росія, тут все ясно. І актори чітко нам про це сказали», — говорить директор фестивалю Sens Interdits Патрік Пено у коментарі для ЛіонТБ.
Нагадаємо, що «Imperium Delendum Est» — це перша сценічна робота театру Лесі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Найближчий показ у Львові відбудеться 30 жовтня о 17:00. Квитки на нього можна придбати тут.
Також раніше з виставою «Imperium Delendum Est» Театр Лесі відвідав Німеччину, де взяв участь в українській програмі фестивалю перформативних мистецтв Ürbang у Кельні, який тривав з 5 по 8 жовтня 2022.
Виступ на фестивалі Ürbang став третьою міжнародною кооперацією театру Лесі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Метою цих колаборацій є не лише показувати вистави, а й представляти українське мистецтво, розповідаючи про те, як театр працює під час війни та рефлексує її.
Тема цьогорічного фестивалю Ürbang — «Митці під час війни». Опираючись на неї, до участі запросили українських митців та мисткинь, які через повномасштабне вторгнення Росії в Україну були змушені покинути свої домівки чи втратили можливість активно працювати над своїми проєктами, а також тих, які продовжують свою роботу в Україні, рефлексуючи стани і події війни.
Наскрізною лінією фестивалю стали голоси українських діячів та діячок мистецтва, які можуть поділитись досвідом і розповісти про те, що з нами всіма зараз відбувається.
«Такі поїздки для нас — це насамперед можливість наблизити нашу реальність до іноземного глядача. Дуже цікаво спостерігати за аудиторією до і після виступу. За тим, як змінюється її уявлення про нашу реальність після того, коли наша акторка Анастасія Лісовська виходить на сцену і розповідає про власний досвід перебування в окупації. Так віддалені історії зі стрічки новин стають справжніми, намацальними для іноземців. Після таких метаморфоз сприйняття уся зала поділяє і наш смуток, і нашу радість, а ми маємо відчуття, що нас почули та зрозуміли, і що театр — це ще один потужний інструмент культурної дипломатії», — розповідає Дмитро Захоженко, головний режисер театру Лесі.
Наступна країна, яку відвідає Театр Лесі — Румунія. Там наші актори та акторки покажуть «Imperium Delendum Est» на Romanian National Theatre Festival у Бухаресті.
Тим часом ми готуємо репертуар на листопад, який невдовзі презентуємо. Стежте за новинами та оновленнями на нашому сайті та в соцмережах театру: Instagram, Facebook
Головне зображення: Jürgen Sieckmeyer