Чому варто піти на виставу «Завтра в той самий час»?

Уже 4 червня відбудеться ще один прем’єрний показ вистави «Завтра в той самий час» — постановки про волонтерський досвід, про втому і людей, яких вона оточує, однак не здатна спинити. Розповідаємо про особливості цієї вистави.


«Завтра в той самий час» — це сучасне перепрочитання п’єси «Лісістрата» давньогрецького поета і драматурга Арістофана, написана у 411 році до нашої ери.

Головна героїня п’єси Арістофана намагається спинити десятилітню війну між Спартою та Афінами. Лісістрата закликає грецьких жінок не спати з чоловіками і таким чином намагається змусити їх скласти зброю й припинити війну.

До речі, ім’я «Лісістрата» дослівно означає «та, що припиняє походи».

У сучасній інтерпретації Театру Лесі Лісістрата приймає інші рішення, адже очевидно, що нашу війну не спинити, склавши зброю. 


Вистава «Завтра в той самий час» починається зі сцени, у якій Лісістрата приходить у військовий госпіталь. Вона волонтерка, яка опікується потребами поранених військових. 

Ця сцена опирається на реальний волонтерський досвід режисерки вистави, а також акторів та акторок Театру Лесі, які активно волонтерять від початку повномасштабної війни.

Перші кілька місяців після того, коли росія розв’язала повномасштабну війну проти України, Театр Лесі був шелтером і волонтерським пунктом, а актори та акторки — волонтерами й волонтерками, які опікувались людьми в шелтері театру, готували і роздавали їжу на вокзалі, а також організовували трансфери в Польщу.

Зараз актори і акторки щотижня навідуються до українських військових в госпіталі, закриваючи їхні потреби.

До речі, зараз Театр Лесі влаштовує розіграш авторської силянки та унікального свічника з гільз, відстріляних під Бахмутом, заради підтримки збору на потреби режисера Олексія Кравчука та його побратимів.

Завтра в той самий час


«Завтра в той самий час» — це постановка, у якій реальність тісно переплітається із снами. Попри те, що ця вистава опирається на реальний досвід реальних людей, вона також є площиною, у якій сновидіння перетинаються із реальністю, створюючи цілком новий простір уяви.

Цей простір уяви — результат синтезу тонкої роботи драматургині вистави Любові Ільницької та режисерки Світлани Ілюк. Їм вдалося гармонійно переплести нашу реальність із уявою та снами.

В результаті цього переплетення виникла химерна дійсність, яка спонукає нас — її гостей — не покладати рук і невпинно відстоювати своє, яким сильним не видавався би ворог чи якою химерною — дійсність. Не покладати рук і не припиняти боротися, аби наше завтра щодня наставало.

Завтра в той самий час



Вистава «Завтра в той самий час» ховає у собі ще чимало інтертекстів, паралелей, відсилок та ідей. Усі таємниці цієї постановки можна дізнатись 4 червня о 18:00.

  • Квитки на найближчий показ тут

Локація: Головна сцена (вхід з вулиці Городоцької, 36)
Вікове обмеження: 18+
Тривалість: 2 години з антрактом


Фото у головному зображенні — Марія Шавель. Світлини, вміщені у матеріалі, взято із трейлера вистави. Переглянути його можна тут.

Прочитати деталі про виставу можна тут.


Інші новини: