сезон 2022/23: бути у формі

У 2020, впродовж сезону #обережно_крихке, ми прийняли те, що світ — крихкий (остаточно), але, попри все, ми не тріскаємо, не ламаємося, не втрачаємо форму (і зміст). Тоді ж ми вкотре утвердили те, що культура — це потужна зброя, володіючи якою, можна оберігати і захищати. 

У 2021 ми думали, що найстрашніше, коли коридори — порожні, а кабінети — тихі, коли на сцені — темно. Відтак вирішили, що ми будемо тут, аби за жодних обставин не допустити темряви й порожнечі. Тому у нас був #сезонбезстраху. 

У лютому 2022 ми поглянули в очі найбільших страхів: втрата рідних і близьких, втрата дому, втрата частини власної країни. Попри це, вперто залишаємося тут, на своєму місці. 

Бо коли твій крихкий світ обстрілюють, бомблять і стирають з лиця твоєї землі, хтось дає захист, а хтось — дає прихисток і береже. 

Бути у формі ЗСУ, медиків чи рятувальників — означає захищати кордони: країни, тіла, життя.

Бути у формі в тилу — означає надавати прихисток та щодня допомагати тим, хто беріг і береже наші кордони.  

«Бути у формі» — гасло нового сезону театру Лесі Українки. 

Ми будемо підтримувати форму одне одного і тих, хто поруч — на сцені, в залі, в гримерках і кабінетах. 

Будемо волонтерити і надсилати внески на тепловізори, лопати, коптери, і навіть байрактари. Покличемо наших тимчасово переміщених колег відновлювати їхню професійну форму на нашій сцені. 

І будемо шукати нові форми театру, щоб свідчити, рефлексувати і пам’ятати. Радіти добрим новинам і оплакувати найгірші з них.

Ми будемо робити антитривожні тренінги, щоб тримати тіло в тонусі, а голову ясною, щоб #бутиуформі — тут і зараз, аж до перемоги.