У жовтні 2016-го, з ініціативи тодішнього художнього керівника театру Павла Ар`є, театр Лесі розпочав новий унікальний проект під назвою «Фестиваль театрів».
Не секрет, що для майже мільйонного міста 9 професійних театрів — це дуже мало. Прем`єри відбуваються рідко і вони майже завжди не виходять за стильові, жанрові і тематичні межі театрів, котрі їх продукують. Натомість, ми б хотіли аби львівські театрали мали можливість спостерігати всю різноманітність сучасних театральних форм та напрямків. Відтак, проект «Фестиваль театру» розрахований на довгу перспективу і його мета — познайомити львів’ян з всеукраїнським та міжнародним театральним контекстом.
Ми вирішили відійти від традиційного формату фестивалів — короткотривалого, насиченого подіями періоду, оскільки, ефективна стаціонарна робота репертуарного театру, наразі не дозволяє нам присвятити кілька місяців для розроблення та втілення програми з усіма логістичними нюансами. Натомість, вирішили періодично запрошувати до театру Лесі виняткові вистави, які зможуть урізноманітнити звичне «театральне меню» львів’ян.
Від старту проекту до сьогодні ми запрошували до Львова вистави з різних міст України. Завдяки цьому проекту, львів’яни вже побачили: виставу «Украдене щастя», «Золотий театр», три вистави незалежного Дикого театру з Києва, виставу «Не плачте за мною ніколи», Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша та Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, хореографічний перформенс «Переміщення» Браїма Бушелагема (Франція), копродукцію «Чому не вижив Михайло Гурман» Магдебурзького театру та театру «Золоті ворота», виставу «Реінкарнація Тараса», «Наш новий театр» (Прилуки), перформенс «Міжнародний день корупції» (Київ), документальну виставу «Макарони з сахаром» Totem Centre Theatre Lab (Херсон), виставу «Саша, винеси сміття» Молодого театру, (Київ), партисипативний перформенс «Червоне весілля» Вікторії Миронюк, лекції та перформенси від незалежного митця Антона Романова.