IX Конкурс п’єс «Драма.UA» розпочинає прийом заявок

Театр Лесі Українки надає підтримку нашим партнерам ГО Мистецька Майстерня «Драбина» і долучається до проведення IX Конкурсу п’єс «Драма.UA» разом із колегами з Харкова — Parade Fest.

Цього року Конкурс пропонує фінансову премію переможцям та переможницям, друк збірки найкращих п’єс Конкурсу, а також представлення текстів на сцені театру Лесі у форматі перформативних читань.

Подати заявку можна до 30 квітня 2023 року.

Умови Конкурсу п’єс «Драма.UA»

 1. До участі в Конкурсі приймаються авторські п’єси українською мовою, написані впродовж 2022, або на початку 2023 року.
 2. Максимальна кількість п’єс від однієї людини — 2 (дві). Максимальна кількість заявок від однієї людини — 2 (дві). Одна п’єса = одна заявка. 
 3. Авторське право на п’єси належить виключно авторам і авторкам.
 4. Надсилаючи текст на Конкурс, автор/-ка дає згоду на одноразову публічну презентацію тексту у вигляді сценічного/перформативного читання в рамках представлення результатів Конкурсу.
 5. Оргкомітет залишає за собою право використовувати твори або фрагменти творів, поданих на Конкурс, а також іншу надану автор-ами/-ками інформацію, для промоції Конкурсу впродовж 1 року після завершення Конкурсу.
 6. Про результати Конкурсу можна буде дізнатися на фб-сторінці організаторів та партнерів Конкурсу: Мистецької майстерні «Драбина», Parade festТеатру Лесі.
 7. П’єса-переможниця та шорт-лист Конкурсу (три п’єси, які наберуть найбільшу кількість балів за оцінками журі) будуть представлені на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у форматі перформативних читань у 2023 році.
 8. Переможець або переможниця Конкурсу отримає премію у розмірі 25000 гривень.
 9. Автор-и/-ки трьох п’єс, які увійдуть в шорт-лист Конкурсу отримають премії в розмірі 5000 гривень.
 10. Найкращі тексти IX Конкурсу п’єс «Драма.UA» будуть надруковані у вигляді збірки за підтримки Parade Fest. 
 11. Усі учасники Конкурсу, надсилаючи заявку на участь, автоматично дають згоду на публікацію своєї п’єси у збірці найкращих текстів за підсумками Конкурсу.
 12. Організатори Конкурсу беруть на себе всі турботи, пов’язані з проведенням сценічних/перформативних читань за підсумками Конкурсу, а також залишають за собою право без консультацій з драматургами обирати режисерів, акторів та простір для проведення сценічних/перформативних читань.
 13. Переможець або переможниця Конкурсу п’єс зобов’язується додавати формулювання «П’єса стала переможцем Конкурсу п’єс «Драма.UA-2023» у всіх публікаціях тексту та супровідних матеріалах до інших форм презентації.

Положення про проведення Конкурсу

 1. IX Конкурс п’єс «Драма.UA» оголошується 1 лютого 2023 року.
 2. Прийом заявок відбувається шляхом заповнення анкети у вигляді гугл-форми за посиланням: cutt.ly/k9GjRl8 і триває до 30 квітня 23:59 2023 року.
 3. Оргкомітет Конкурсу у складі Оксани Данчук, Ольги Пужаковської та Вікторії Швидко формує лонг-лист з поміж усіх надісланих текстів до 22 травня 2023 року.
 4. Лонг-лист передається на розгляд журі, яке виставляє бали за запропонованою шкалою до 6 червня 2023 року.
 5. Склад журі буде сформований згодом. До його складу будуть входити завліт(к)и театрів, театрознав(и)ці, літературознав(и)ці, режисер(к)и та драматург(и)ні.
 6. 6 червня 2023 року за підсумками оцінок журі буде визначено переможця чи переможницю Конкурсу, а також оприлюднено перелік текстів, що увійшли до шорт-листа (3 тексти). Ці п’єси будуть представлені у вигляді сценічних/перформативних читань на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у 2023 році.

 * * *

Конкурс п’єс «Драма.UA» — український драматургічний Конкурс, що виник в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Драма.UA». Вперше відбувся у 2010 році. Організатор — ГО Мистецька Майстерня «Драбина» (Львів).

Основна мета конкурсу залишається незмінною — відкривати широкому загалу імена талановитих українських драматургів і драматургинь та інтегрувати їх в актуальний театральний контекст. Додатковим завдання Конкурсу є підтримка сучасних драматургів і драматургинь, промоція їхніх творів серед театрів, перекладачів та видавців. 

В рамках Конкурсу відбувся дебют багатьох сучасних українських драматургів та драматургинь, а безліч текстів вперше були прочитані та представлені публічно. Конкурс спричинився до розвитку драматургічного середовища в Україні, популяризації сучасних українських п’єс та просування їх на сцени українських і світових театрів. 

Найкращі п’єси III Конкурсу вийшли збіркою «Драма.UA» у видавництві «ArtArea» (2013). Тексти переможців V і VI Конкурсу були представлені у формі перформативних читань на Першій сцені сучасної драматургії «Драма.UA» (2015, 2016). VII Конкурс відзначився додатковою номінацією «П’єса для дітей», текст якої був представлений у формі сценічного читання на сцені Львівського театру ляльок. П’єса-переможниця в основній номінації була поставлена на сцені Театру Лесі Українки, на якій також відбулось представлення шорт-листа в рамках міні-фестивалю перформативних читань «Текст. Драма. Рогалики» (2018). За результатами VIII Конкурсу переможниця отримала грошову винагороду завдяки співпраці з Parade Fest (2021). Крім того, п’єси із шорт-листа були представлені в рамках міні-фестивалю «Текст. Драма. Профітролі» (2021).