Команда Театру Лесі представляла Україну в Норвегії з культурною місією

Команда Театру Лесі представляла Україну на дискусії, організованій Нобелівським Центром Миру, та показала виставу на сцені Національного театру в Осло.


27-30 вересня 2023 року команда львівського театру імені Лесі Українки вирушила в Норвегію з культурною місією. Поїздка відбулася за підтримки Human Rights House Foundation та Nobel Peace Center

У рамках поїздки 30 вересня відбувся показ вистави “Imperium Delendum Est” в Національному театрі Осло. На виставі серед публіки були присутні представники міжнародних організацій, зокрема радниця проєкту Підтримка освітніх реформ в Україні від The European Wergeland Centre, співробітниця Посольства України в Королівстві Норвегія, радниця Посольства Республіки Болгарії в Королівстві Норвегія та представники місцевих культурних інституцій, з якими також познайомилась команда театру. 

Цікавий факт: для вистави були потрібні музичні інструменти, частину з яких забезпечили відомі музиканти з Осло, а акордеон “позичив” колишній Міністр клімату та навколишнього середовища Норвегії.

«Imperium Delendum Est» — перша постановка, створена театром після початку повномасштабної війни росії проти України. Вистава побудована на спогадах акторок, українських піснях та віршах українських авторів Катерини Калитко, Галини Крук, Мар’яна Пирожка.

Фінансову підтримку надали Utenriksdepartementet, Fritt Ord, European Commission і Mental Health and Human Rights Info HHRI. 

 

Окрім показу вистави, проєктна менеджерка театру Лесі Вікторія Швидко та головний режисер Дмитро Захоженко взяли участь у дискусії “Коли мистецтво бунтує” в рамках проєкту “Nobel Peace Talks” від Nobel Peace Center.

Розмова була про те, як театр в Україні працює під час воєнних дій, як у сфері мистецтва і культури відбувається протистояння українських діячів проти російської культури та як говорити про російську культурну експансію не лише в Україні, але й у світовому контексті. 


 

Від початку повномасштабного вторгнення та дотепер Театр Лесі активно представляє Україну на міжнародній арені. У 2022 році Театр Лесі відвідав низку європейських країн із виставою «Imperium Delendum Est», зокрема Францію, Німеччину, Польщу та Румунію. Також Театр Лесі брав участь у найстарішому міжнародному театральному фестивалі світу в Авіньйоні – Festival d’Avignon.