В Театрі Лесі розпочався новий сезон — 2023/24: тут і тепер

Новий сезон у Театрі Лесі пройде під слоганом «Тут і тепер». Розповідаємо про концепцію сезону 2023/24


Ні, це не про те, що немає нічого, крім цього моменту. «Тут і тепер» ми пробуємо заземлитись, щоб робити ще один крок до нашого «завтра».

Ми, які щодня вірять, борються, донатять, стріляють, ходять в укриття, втрачають, далі вірять, ненавидять, люблять, дбають, скорблять, але продовжують вірити. 

Ми — ті, які працюють в театрі і вміють говорити про високе через буденне; ті, яким щодня складніше підбирати правильні слова і форми, аби підтримувати цю розмову — між собою і з тими, хто приходить до нас.

Але ми будемо говорити про війну і почуття, екологію і геноцид, втрату і справедливість, права людини і любов. 

Тут і тепер, коли складно віднайти точку опори, ми будемо шукати точки дотику, щоб триматись одне за одного. 

У ХХ столітті відомі богослови заповідали: «Великого бажайте!». У ХХІ столітті відомі менеджери рекомендують гнучкі принципи agile, щоб досягти більшого. Ми сьогодні міцно втискаємось у грунт під ногами, робимо дихальні вправи для бодай якоїсь рівноваги і крок за кроком рухаємось — від тендітного «тут і тепер» до великого «завтра»

Ми — люди тривкої волі. Триста років тому, вчора, завтра і, особливо, тут і тепер. 

Минулий сезон ми втримували себе у формі і шукали форми підтримки. Це давалось не просто, але робило нас сильнішими, хоч і більш виснаженими. Цього сезону ми маємо намір продовжувати шукати спільну мову, творити більше спільного простору, описувати і озвучувати наші досвіди війни, ділитись практиками врівноваження себе й відкривати більше про себе самих і наших попередників та попередниць, які і є тим ресурсом, що спонукає нас творити можливість вільного завтра, якщо навіть тут і тепер у це складно повірити. 

Вдихаємо на повні груди і продовжуємо творити — театр, себе, країну. Попри все і задля спільної великої перемоги.


Репертуар на серпень 2023 можна переглянути тут