ЩО ДИВИТИСЬ У ТЕАТРІ ЛЕСІ В СІЧНІ?

На початок нового, 2024-го року, ми підготували насичений і різноманітний репертуар, до якого увійшли 10 вистав. 


Серед них прем’єра нової інтерактивної постановки, показ вистави, що стала переможницею міжнародної премії і багато іншого.

 

Детальніше про те, які вистави у січні покаже Театр Лесі, читайте нижче.

ПРЕМ’ЄРА “СТО ПЕРШИХ СЛІВ”

4 та 19 січня о 18:00

вистава-гра

Ця постановка – мандрівка шляхами нашого дитинства, дорослішання та сьогодення.
Мандрівка, що приведе додому, як і кожна щаслива мандрівка. Вистава про пошуки
того, що нас об’єднує і гуртує, дослідження колективної пам’яті, спроби зазирнути у
глибини нашої ідентичності та познайомитися з собою наново.

місце – велика сцена

тривалість – 1 година 30 хвилин без антракту

* Вистава відбувається без стільців (що б це не означало)

КЛУБ “ЗНЕВІРА”

химерна вечірка за мотивами  “Intermezzo” М. Коцюбинського

5, 13 та 31 січня о 18:00

“Клуб “Зневіра” – це химерна вечірку за мотивами ”Intermezzo” М. Коцюбинського. Ви побуваєте на справжній вечірці у стилі кабаре з денді-костюмами, живою музикою, гротескними скетчами, фарсом зухвалих конферансьє та спокусливістю грайливих шансоньє-солісток. Вистава буде до вподоби тим, хто обожнює мюзикли, естетику Мулен-руж, жарти без табу та новелу “Intermezzo” Михайла Коцюбинського.

місце – мала сцена
вікове обмеження – 18+
тривалість – 1 година 20 хвилин без антракту

ЛЕСЯ. ЇСТОРІЯ

байопік

єдиний показ 7 січня о 18:00

Цей байопік побудований на листах Лесі Українки, написаних до рідних, близького оточення і “товаришів по зброї”. Тобто Леся буквально промовлятиме до глядача своїми словами.

У цій виставі ви дізнаєтесь про Лесю, яка протистояла російському колоніалізму, зовсім не була «подругою пролетарів» та боролась за українську ідентичність. Лесю, яка була стильною, мандрувала європейськими столицями та відвідувала найбільші європейські театри. Лесю, що була політичною активісткою, донатила для збереження і дослідження культурної спадщини та товаришувала з богемою свого часу.

Ця жінка творила самобутню історію — її історію. Тому ми створили виставу про Лесю Українку і те, чого ви могли не знати про неї раніше, — щоб зокрема дізнатися більше про нас самих.

місце — велика сцена

тривалість — 1 година 35 хвилин без антракту

 

УЯВНІ МАРШРУТИ ЛЬВОВОМ

імерсивна вистава-гра

11 та 17 січня о 18:00

 

Уявні Маршрути Львовом
 

 

Уявні маршрути Львовом – певне найкамерніша вистава у Театрі. Перформанс буде відбуватися на піску. Під час нього ви зануритесь у потаємні та приховані закутки старовинного міста, почуєте хлюпотіння прадавньої річки Полтви, дізнаєтесь, чому річку замурували та кому вона стала у нагоді кілька століть потому.

Місце — Галерея сценографії
Тривалість — 1 година

ТОР GIRLS

драма

12 та 18 січня о 18:00

Top Girls
Робота режисера Дмитра Захоженка, аналогів якої ви не знайдете у жодному театрі України! Спеціально для цієї постановки був зроблений дзеркальний подіум довжиною у 13,5 метрів. А композитори Володимир Помірко та Оксана Цимбаліст створили оригінальний музичний плей-лист, який є міксом жанрів “new jazz”, церковних хоралів та сучасної електронної музики. У січні Дивна-Маленька-Жінка, Прагматична-Доросла-Жінка, Занадто-Скромна-Доросла-Жінка та інші Жінки ще раз повертаються на сцену, аби ми знову змогли дізнатись, що ж воно таке — оте «жіноче щастя».

Вікове обмеження: 18+
Тривалість: 3 години з антрактом

ЗАВТРА В ТОЙ САМИЙ ЧАС

драматична вистава

єдиний показ 14 січня о 18:00

У виставі театральна трупа збирається на репетиції. Вона має поставити комедію Арістофана «Лісістрата» про жінок Еллади, які примусили своїх чоловіків скласти зброю, щоб зупинити десятилітню війну між Спартою та Афінами. Актори і актриси приміряють до себе і реалій своєї країни, в якій також десятий рік триває війна, роль Арістофанової героїні. В обставинах сучасної України Лісістрата має винайти інші способи боротьби, ніж героїня Арістофана, оскільки припинити цю війну, склавши зброю, неможливо.

тривалість: 2 години з антрактом
вікове обмеження: 18+
місце: велика сцена

ФІЛОКТЕТ. АНТИЧНИЙ РЕЙВ.

вистава за п’єсами Софокла і Гайнера Мюллера

18 та 20 січня о 18:00

Філоктет. Античний рейв

У центрі сюжету — герой війни Філоктет, якого вкусила отруйна змія. Його рана не гоїться і гниє. Через це Героя відправляють на безлюдний острів. Тим часом на континенті надалі триває війна. Невдовзі всі розуміють: без Героя не виграти цієї війни. Тепер Герой повинен вирішити: зостатись на острові в полоні самоти й страждань чи допомогти тим, хто його вигнав.

А ще під час цієї вистави ви матимете нагоду погульбанити із грецькими богами. Такий шанс, погодьтесь, випадає геть нечасто!

місце — мала сцена
тривалість — 1 година 50 хвилин без антракту
вікове обмеження: 18+

 

ЛЮДИ

інструкція до вжитку на одну дію

єдиний показ 21 січня о 18:00

Люди
Афіша вистави «Люди» Театру Лесі (Львів)

Люди – це камерна і чуттєва вистава за п’єсою Моніки Каньової. У ній ви зможете відрефлексувати проблеми людських стосунків і глибоко зануритись у історію Йозефа, що переживає не найкращий період свого життя.

місце — велика сцена
тривалість — 1 година 20 хвилин

ГАЛДАМАШ

апокаліптична мольфа

єдиний показ 25 січня о 18:00

Галдамаш

Апокаліптична мольфа розроблена за мотивами пʼєси «Екологічна балада» Ольги Мацюпи. У рамках створення постановки акторська трупа здійснила експедицію у Верховину, аби набутися духом гуцульської культури. У центрі сюжету питання про екологію, вирубку лісів, мольфарство та особисту відповідальність кожного.

місце — мала сцена
вікове обмеження — 18+
тривалість — 1 година 40 хвилин без антракту

146 ЗІРОК, ВИДИМИХ НЕОЗБРОЄНИМ ОКОМ

постдокументальний мюзикл

єдиний показ 25 січня о 18:00

146 зірок, видимих неозброєним оком
146 зірок, видимих неозброєним оком

«Сакральна» норма, якій ми з усіх сил стараємось відповідати, все більше нагадує прокрустове ложе, що не вміщає найціннішого. Натомість воно переповнене страхами, найбільший з яких — страх бути собою.

Вистава “146 зірок, видимих неозброєним оком” створена на основі соціологічного дослідження якості життя ЛГБТ-людей у Львові. Вона точно змусить задуматись про те, що таке для вас норми і куди спрямований ваш моральний компас.

місце — мала сцена
тривалість — не довше 146 хвилин 
вікове обмеження — 18+