Театр Лесі долучився до найбільшої театральної мережі Європи

Це відбулось під час ETC International Theatre Conference, яка проходила у Лісабоні з 3 по 6 листопада 2022.

European Theatre Convention (ETC) — найбільша театральна асоціація Європи, заснована 1988 року. Сьогодні до неї входить понад 50 театрів з 30 країн. ETC ставить собі за мету просування сучасних європейських театрів як соціальних майданчиків для розвитку демократії, діалогу та взаєморозуміння.

Ольга Пужаковська (зліва) та Вікторія Швидко (справа) на конфереції ETC. Фото: Ольга Пужаковська.

Двічі на рік ETC організовує міжнародні театральні конференції. Остання з них — ETC International Theatre Conference Lisbon відбулась у Португалії 3-6 листопада. Серед запрошених гостей був і театр Лесі, який представляли керівниця театру Ольга Пужаковська та менеджерка міжнародних проєктів Вікторія Швидко.

В рамках конференції вони презентували театр Лесі та його діяльність, після чого відбулась офіційна процедура вступу театру до мережі ETC.

«Вступ до ETC — це важливий крок в розвитку театру Лесі. В цій мережі десятки театрів з тридцяти країн світу. І тепер усі вони — наші нові потенційні партнери, разом з якими ми сподіваємось утверджувати присутність українського театру на міжнародній арені», — каже Ольга Пужаковська.

Під час презентації театру Лесі на ETC International Theatre Conference Lisbon. Фото: ETC / Teatro Nacional D. Maria II.

Театр Лесі став четвертим українським і першим львівським театром, який долучився до мережі European Theatre Conference.

За словами Ольги Пужаковської, представники та представниці євпропейських театрів дуже зацікавлені у співпраці. Ця зацікавленість зумовлена не лише повномашстабним вторгненням Росії в Україну, а й тим, що цінності театру Лесі та мережі ETC співпадають.

Момент вступу театру Лесі до мережі ETC. Фото: ETC / Teatro Nacional D. Maria II.

«За час конференції, в рамках якої і відбулась офіційна процедура нашого вступу, ми познайомились із низкою колег з різних країн. Вони дуже зацікавлені у співпраці з театром Лесі. Спілкування з усіма цими чудовими людьми утвердило те, що цінності та пріоритети нашого театру абсолютно співпадають з цілями ETC. Для мене надзвичайно важливо, що театр Лесі став частиною цієї великої спільноти», — додає керівниця театру Лесі.

Нагадаємо, нещодавно театр Лесі в рамках налагодження міжнародних зв’язків та культурної дипломатії відвідав з гастролями Національний театральний фестиваль в Румунії, а також фестивалі у Франції та Німеччині.

Головне зображення: ETC / Teatro Nacional D. Maria II.