Театр Лесі виступив на Національному театральному фестивалі в Румунії

Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки відвідав Румунію, де показав виставу «Imperium Delendum Est» в рамках Romanian National Theatre Festival, який проходить з 5 по 13 листопада 2022.

Національний театральний фестиваль в Румунії проводиться вже багато років. Він приймає відомі театри, якими керують найвидатніші діячі міжнародної театральної та танцювальної сцен.

Цьогорічна тема фестивалю — «Крихкі кордони». Куратори фестивалю Міхаела Міхайлов, Оана Крістеа Григореску та Келін Чоботарі обирали серед національних та міжнародних вистав, створених протягом 2021-2022 років ті, які найбільше відповідають оголошеній темі.

До таких належить і вистава «Imperium Delendum Est» — перша сценічна робота театру Лесі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яка стала своєрідною мистецькою реакцією театру на війну.

З показу «Imperium Delendum Est» у Львові. Фото: Олена Кондрашова.

Виступ театру Лесі відбувся 6 листопада. Після показу відбулась також розмова-дискусія про функції театру під час війни за участі акторок вистави «Imperium Delendum Est».

«Наша місія — не лише показувати вистави закордоном, а просувати Україну, комунікувати її назовні, кричати на весь світ про війну та геноцид українців, який зараз відбувається», — кажуть у театрі Лесі.

Нагадаємо, раніше театр Лесі відвідав з гастролями Німеччину та Францію. Після повернення з гастролів режисер та акторки театру відвідали брифінг, на якому поділились враженнями та розповіли про те, як їх приймала європейська публіка.

Головне зображення: Оксана Литвиненко.