V4@Theatre Critics Residency 2022 для українських театральних критиків та критикинь

Театр Лесі Українки у співпраці з фестивалем Divadelná Nitra оголошує конкурс для театральних критиків та критикинь для участі у резиденції в рамках Фестивалю.


V4@Theatre Critics Residency – це творча платформа для театральних критиків віком до 35 років зі Словаччини та з-за кордону.

Резиденція V4@Theatre Critics має на меті сприяти критичному осмисленню театру, моніторингу нових тенденцій у сценічному мистецтві та ознайомлення з аналітичними методами дослідження часто специфічних та експериментальних творів мистецтва. 

У рамках резиденції група обраних театральних критиків бере участь у Міжнародному театральному фестивалі Divadelná Nitra. Вони переглядають вистави фестивалю та аналізують їх на сесіях з лекторами резиденції.


Резиденція відбуватиметься  з 23го по 28е вересня 2022 р. в м. Нітра (Словаччина) під час 31-го Міжнародного театрального фестивалю Divadelná Nitra 

Робоча мова резиденції – англійська

Дедлайн подачі заявок – 9 серпня 2022 року.


Резиденція пропонує: 

  • Можливість стежити за 31-м міжнародним театральним фестивалем Divadelná Nitra, найважливішим міжнародним театральним фестивалем у Словаччині, відомим у Центральній та Східній Європі
  • Квитки на вибрані фестивальні постановки основної програми та доступ до супутніх заходів
  • Проживання 5 ночей зі сніданками
  • Обіди під час перебування на Фестивалі
  • Відшкодування вартості проїзду до Нітри (найекономніший вид транспорту)

Як подати заявку?

Відбір учасників та учасниць відбувається на конкурсній основі. 

Для участі у відборі необхідно потрібно надіслати на пошту [email protected] наступні документи: 

  1. Заповнену заявку (бланк заявки тут)
  2. Мотиваційний лист 
  3. CV
  4. Акредитація для написання рецензії на фестиваль у місцевих ЗМІ (до заявки необхідно додати письмове підтвердження від локального ЗМІ щодо публікації там огляду фестивалю Divadelná Nitra від учасника резиденції)

З питаннями та уточненнями звертайтесь за адресою: 

Вікторія Швидко [email protected] 


Лектори резиденції

Штефан Тіггес, Німеччина, театрознавець. Він зосереджується на сучасному театрі та перформативному мистецтві, методах аналізу вистави, концепції простору та місця в театрі та інших темах у драматургії.

Дарко Лукіч, Німеччина/Хорватія, театрознавець, викладач і театральний художник. Зосереджується на сучасному театрі та драматургії, антропології театру, прикладному театрі та роботі з глядачем.


Більше про резиденцію:

Проект розпочато у 2015 році за ініціативи Асоціації Divadelná Nitra у співпраці з партнерами з країн-учасниць. Завдяки підтримці Міжнародного Вишеградського фонду та Словацької ради мистецтв проект продовжує зростати за кількістю учасників, представлених країн та лекторів.

З самого початку учасники фестивальної резиденції працюють під керівництвом відомих міжнародних театрознавців і критиків – Патріса Павіса (Франція, 2015 – 2018), Томаса Ірмера (Німеччина, 2017 – 2019), Стефана Тіггеса (Німеччина, 2019 – 2021). ) і Дарко Лукіч (HR, DE, 2020 – 2021), які сприяли міжкультурному діалогу про сучасне мистецтво.

Резиденція V4@Theatre Critics має не лише навчальну роль. Це також платформа для міжнародного культурного обміну та інформації про останні новинки виконавського мистецтва в рідних країнах лекторів та учасників проекту. У цьому контексті ми створили міні-проект V4@Networking & Reminiscences. Він об’єднує поточних і попередніх учасників проекту та інших театральних професіоналів, які брали участь у Фестивалі.