ТЕКСТ. ДРАМА. ДОНАТ

Квитки

ІІІ Міні-фестиваль сучасної драматургії “Текст. Драма. Донат”

ГО Мистецька майстерня «Драбина» за підтримки Драма.UA та Театру Лесі Українки, а також завдяки фінансовій підтримці Фундації ЗМІN

З 6 по 9 грудня у Театрі Лесі Українки відбудеться 3-ий міні-фестиваль сучасної драматургії «Текст. Драма. Донат» за підсумками IX Конкурсу пʼєс «ДРАМА.UA» 2023, організатором якого є ГО Мистецька майстерня «Драбина».

Попри всі обставини, сучасна українська драматургія квітне та розвивається. Цьогоріч у фестивалі будуть представлені 4 пʼєси, переможці IX Конкурсу пʼєс «ДРАМА.UA» 2023. Вони написані у перший рік повномасштабного вторгнення. Всі п’єси у якийсь спосіб говорять про дім, втрачений чи здобутий. Відтак тема дому була обрана у якості наскрізної. 

Варто зазначити, що всі пʼєси будуть записані в аудіоформаті для Аудіосцени Театру Лесі, відтак твори сучасної драматургія завжди будуть у доступі для прослуховування на всіх популярних платформах Spotify, Apple Podcasts, YouTube та Google Podcasts.

Традиційно міні-фестиваль завжди повʼязаний з солодощами. Цього року організатори обрали донат – слово, яке тепер асоціюється не тільки зі смаколиками, але і з підтримкою, єдністю, любовʼю. 

Крім того, у межах фестивалю буде проводитися збір на потреби волонтерської команди «Понеділковий госпіталь», учасники та учасниці якої відвідують військові госпіталі і підтримують поранених бійців. Ціль – зібрати 12 000 грн. Долучитися до збору можна задонативши на вході.


Програма фестивалю

06/12 (ср) 18:00 – “Моє пекло” 

Українська жінка з дитиною закордоном. У світі, де конфлікти виникають з приводу дотримання тиші після 22 год і сортування сміття. Як вписатись в цей світ комфорту, тиші, погідності та миру, зі своїми страхами, травмами, істериками та панічними атаками?

Місце – мала сцена

Вікове обмеження – 18+

Авторка п’єси – Оксана Савченко

Режисер – Сергій Литвиненко

Читають: Влад Білоненко, Марта Божик, Катерина Кудлач, Олександр Петрина, Оксана Цимбаліст 


07/12 (чт) 18:00 – “Море залишиться” 

“Ось небо. Ось море. Ось місто в далечині. А у місті люди. Вона пам’ятала кожного з них. Усіх, хто залишився у місті. Залишився назавжди. Було таке місто біля моря. Тепер його нема. Море залишилося, а міста нема. Це важко зрозуміти. Але ж так буває. Міста немає. І людей, які в ньому жили, теж немає. Але вони були. І доки живе хтось, хто їх пам’ятає, вони залишаться. І небо також залишиться. І море”

Місце – мала сцена

Вікове обмеження – 18+

Автор п’єси – Олег Михайлов

Режисер – Сергій Климець

Читають: Анастасія Іванес, Андрій Кравчук, Ростислав Колачник, Анастасія Лісовська


08/12 (пт) 18:00 – “Атомна русалка” 

“Як ми будемо згадувати ці дні? Хто його знає, що залишиться потім у пам’яті. Я вже боюся цих спогадів. А поки їх ще немає – ми просто живемо. Чи це видовжені у безкінечність секунди перед можливим ядерним вибухом? Чи це твоє нормальне життя, яке тобі судилося прожити? Хто його знає. Зрозуміємо потім, коли доживем. Якщо виживем”

Місце – мала сцена

Вікове обмеження – 18+

Автор п’єси – Андрій Бондаренко

Режисер – Василь Колісник

Читають: Юрій Курило, Володимир Левінець, Наталя Мазур, Ісабель Меркулова, Тетяна Шелельо


09/12 (сб) 18:00 – “Марафон “російська рулетка” 

Жінка з двома дочками живе в Маріуполі. Вони переїхали туди з Донецька у 2014. Чудо перше – не сталось, росіяни таки прийшли. Чудо друге – теж не сталось, молодшу поранило. Чудо третє – сталось: дитина буде жити і ходити. Старша загубилась – чудо четверте? Поки жінка допомагає в лікарні, вона втратила лік чудам, що стались, і тим, що не стались. Серед них були: велика бочка з чистою водою, рибна юшка і десятки тисяч смертей. Бог мовчить, але жінка продовжує говорити до Нього.

Місце – мала сцена

Вікове обмеження – 18+

Авторка п’єси – Катерина Пенькова 

Режисер – Андрій Кравчук

Читають: Олена Крилова


Вхід на міні-фестиваль – будь-який донат (усі виручені кошти підуть на збір для Понеділкового госпіталю) за умови попередньої реєстрації: https://cutt.ly/fwOsrfD1  


Міні-фестиваль сучасної драматургії «Текст. Драма. Донат» реалізовано завдяки фінансовій підтримці Фундації ЗМІN в рамках проєкту “Драма.UA: спільний досвід”.

Партнери проєкту: Театр Лесі Українки та Драма.UA