ТЕКСТ. ДРАМА. РОГАЛИКИ

сценічні читання

VІІ Конкурс україномовних п’єс “Драма.UA” (2018)


Мистецька майстерня “Драбина”
та Перша сцена сучасної драматургії “Драма.UA” –
за підтримки Театру Лесі Українки та Львівського театру ляльок


З часу свого заснування Конкурс п’єс “Драма.UA” спрямований на популяризацію сучасної української драматургії, пошук та підтримку молодих авторів-драматургів, просування актуальної української драматургії на театральні сцени та до спеціалізованих видань.
Основна мета конкурсу – відкривати широкому загалу імена талановитих українських драматургів та інтегрувати їх в актуальний театральний контекст.
VII Конкурс п’єс пропонував авторам-переможцям винагороду, котра стала можливою завдяки партнерству з двома театрами Львова:
– П’єса переможця у номінації “Доросла п’єса” поставлена на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки – вистава Timetravellers за п’єсою Анастасії Косодій Timetraveller`s guide to Donbass” (режисер – Джек Кловер) 
– П’єса переможця у номінації “П’єса для дітей” – «Тер’єр-міністр та його боягузка» Юлії Куліш – планується до постановки у Львівському обласному театрі ляльок


У Театрі Лесі відбувся марафон читання п’єс із шорт-листа Конкурсу “Текст. Драма. Рогалики”:

  • Лєна Лягушонкова «ПГТ»
  • Андрій Бондаренко «Той готель під горою»
  • Людмила Тимошенко «Дурний Микола»
  • Ігор Білиць «Повія»


Про п’єсу:
Христині 38 років. Вона – викладачка. Неодружена. Васьок – її колишній одногрупник. Він реєструє Христину на сайті знайомств, де вона знаходить Миколу – самотнього викладача по класу труби та музиканта філармонії. У Миколи і Христини виникають дивні стосунки.
Вікове обмеження – 16+Про п’єсу:
Відпочинок у затишному карпатському готелі мав би залікувати втомлену душу Ані, однак, її криза середнього віку виявляється чимось іншим – з прямої лінії звичного життя доводиться зійти, як з поламаної електрички. Тепер Аня повинна зробити те, чого давно не робила – вибрати, в яку сторону їй іти, аби не заблукати в мандрах бажань, пам’яті та втоми.
Вікове обмеження – 16+Про п’єсу:
П’єса про те, як ми ведемо подвійне життя, корчимо з себе не зрозуміло що, а потім отримуємо від життя по їбалу.
Вікове обмеження – 16+Про п’єсу:
“ПГТ” – це п’єса-колаж, сценки із провінційного життя героїні та її односельчан. Героїня залишає свій дім на початку 2000-х та повертається вже під час війни. Мова – українська/російська/східноукраїнський суржик – також своєрідний персонаж п’єси.
Вікове обмеження – 16+