ТЕКСТ. ДРАМА. РОГАЛИКИ

сценічні читання

VІІ Конкурс україномовних п’єс «Драма.UA» (2018)


Мистецька майстерня «Драбина»
та Перша сцена сучасної драматургії «Драма.UA» —
за підтримки Театру Лесі Українки та Львівського театру ляльок


З часу свого заснування конкурс п’єс «Драма.UA» спрямований на популяризацію сучасної української драматургії, пошук та підтримку молодих авторів-драматургів, просування актуальної української драматургії на театральні сцени та до спеціалізованих видань.

Основна мета конкурсу — відкривати широкому загалу імена талановитих українських драматургів та інтегрувати їх в актуальний театральний контекст.

VII Конкурс п’єс пропонував авторам-переможцям винагороду, котра стала можливою завдяки партнерству з двома театрами Львова:

— П’єса переможця у номінації «Доросла п’єса» поставлена на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки — вистава «Timetravellers» за п’єсою Анастасії Косодій «Timetraveller`s guide to Donbass» (режисер — Джек Кловер)

— П’єса переможця у номінації «П’єса для дітей» — «Тер’єр-міністр та його боягузка» Юлії Куліш — планується до постановки у Львівському обласному театрі ляльок


У Театрі Лесі відбувся марафон читання п’єс із шорт-листа Конкурсу «Текст. Драма. Рогалики»:

  • Лєна Лягушонкова «ПГТ»
  • Андрій Бондаренко «Той готель під горою»
  • Людмила Тимошенко «Дурний Микола»
  • Ігор Білиць «Повія»


Про п’єсу:

Христині 38 років. Вона — викладачка. Неодружена. Васьок — її колишній одногрупник. Він реєструє Христину на сайті знайомств, де вона знаходить Миколу — самотнього викладача по класу труби та музиканта філармонії. У Миколи і Христини виникають дивні стосунки.
Вікове обмеження — 16+Про п’єсу:

Відпочинок у затишному карпатському готелі мав би залікувати втомлену душу Ані, однак її криза середнього віку виявляється чимось іншим — з прямої лінії звичного життя доводиться зійти, як з поламаної електрички. Тепер Аня повинна зробити те, чого давно не робила — вибрати, в яку сторону їй іти, аби не заблукати в мандрах бажань, пам’яті та втоми.
Вікове обмеження — 16+Про п’єсу:

П’єса про те, як ми ведемо подвійне життя, корчимо з себе не зрозуміло що, а потім отримуємо від життя по їбалу.
Вікове обмеження — 16+Про п’єсу:

«ПГТ» — це п’єса-колаж, сценки із провінційного життя героїні та її односельчан. Героїня залишає свій дім на початку 2000-х та повертається вже під час війни. Мова — українська/російська/східноукраїнський суржик — також своєрідний персонаж п’єси.
Вікове обмеження — 16+