КОНКУРС! Шукаємо художни(ка)цю-оформлювач(а)ку та художни(ка)цю з освітлення!

Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

 1. художни(ка)ці з освітлення – 0,5 ставки (посадовий оклад: 7 500 грн);
 2. художни(ка)ці-оформлювач(а)ки – 0,5 ставки (посадовий оклад: 7 500 грн)

Кваліфікаційні вимоги до посади ХУДОЖНИ(КА)ЦІ з освітлення: вища освіта або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр/спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст); для магістра/спеціаліста, бакалавра – без вимог до стажу роботи, для молодшого спеціаліста – стаж роботи за професією художника з освітлення не менше 3 років.

Претендент(к)и на цю посаду повинні знати історію матеріальної культури та сценографії, нові досягнення науки та техніки в сфері театрального освітлення, розвиток сценографії, основи кольорознавства, композиції простору, електротехніку, оптику, електроніку, обчислювальну техніку, механіку, правила та норми охорони праці та протипожежного захисту.

Основні завдання та обов’язки ХУДОЖНИ(КА)ЦІ З ОСВІТЛЕННЯ:

 • здійснює художнє та організаційне керівництво над роботою із створення світлового оформлення вистав;
 • спільно з режисером, сценографом, художниками працює над створенням світлової партитури з урахуванням естетики (художнього рішення), техніки безпеки та кошторису вистави;
 • створює та використовує візуалізацію, розкадрування, фотографії під час підготовчого етапу виробництва вистави як ескізи художнього рішення освітлення вистави;
 • створює світлові партитури та схеми розведення світла;
 • організовує монтаж та демонтаж всієї електроосвітлювальної апаратури, що знаходиться на сценічних майданчиках під час подій та репетиційного процесу;
 • слідкує за справністю всіх електроосвітлювальних пристроїв та організовує профілактичний ремонт чи заміну певних елементів;
 • відповідає за безпечне встановлення всієї сценічної освітлювальної апаратури (лампи, прожектори, подовжувачі тощо);
 • адаптує світлову партитуру вистави до нових локацій, наприклад, під час гастрольної діяльності (інше розміщення сценічного світлового обладнання, інший тип пульта тощо);
 • організовує всі необхідні роботи по ходу дії вистави та репетицій, перестановку світлової апаратури

Робочий графік: 20 робочих годин у тиждень, з вівторка по неділю, вихідний – понеділок.

Форма працевлаштування – контрактна.


Кваліфікаційні вимоги до посади ХУДОЖНИ(КА)ЦІ-ОФОРМЛЮВАЧ(А)КИ: вища або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст); для бакалавра – без вимог до стажу роботи, молодшого спеціаліста – підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією художника не менше 3 років.

Претендент(к)и на цю посаду повинні знати основи перспективи, кольорознавства, креслення; закони композиції; способи виконання різних оформлюваних робіт; властивості застосовуваних матеріалів і фарбників; способи складання фарб різних кольорів та їх застосування.

Основні завдання та обов’язки ХУДОЖНИ(КА)ЦІ-ОФОРМЛЮВАЧ(А)КИ:

 • виконує художньо-оформлювальні роботи в різній техніці виконання із застосуванням відповідних матеріалів;
 • робить ескізи з описом технічних характеристик та (за необхідності) макети декорацій і реквізиту для вистав, а також виготовляє їх оригінали;
 • бере участь у роботі над новими виставами (театральними проектами, публічними подіями театру тощо), пропонує та втілює художньо-образотворчі способи їх оформлення;
 • бере участь у розробці концепцій художньо-технологічних проектів з раціонального використання площі, дизайну, художньої виразності організації простору (фотозони тощо) та займається їх реалізацією;
 • займається художньо-оздоблювальними роботами з внутрішнього і зовнішнього оформлення будівлі та на територіях, приналежних театру;
 • виконує доручення головного художника та завідувача художньо-постановочної частини;
 • здійснює контроль за належним художнім виглядом об’єктів реквізиту та малих декорацій до вистав діючого репертуару театру, за потреби здійснює їхню реставрацію та підготовку до вистав.

Робочий графік: 20 робочих годин у тиждень, з вівторка по неділю, вихідний – понеділок.

Форма працевлаштування – контрактна.


Для участі у конкурсі необхідно подати наступні документи:

 1. Заява в довільній формі, скерована Голові конкурсної комісії, про участь у конкурсі, що містить інформацію про поштову адресу та контактний телефон (зразок заяви за посиланнями – https://cutt.ly/TcFYKt3)

! В заяві ОБОВ’ЯЗКОВО необхідно вказати назву вакантної посади, на яку Ви претендуєте в разі перемоги у конкурсі. Кожні конкурсант та конкурсантка можуть одночасно претендувати на обидві вакантні посади, якщо освіта та кваліфікація відповідають наведеним вище вимогам. Для цього слід подати окремі заяви на кожну з посад, при цьому решта необхідних для участі в конкурсі документів не дублюються.

 1. Заповнений в установленому порядку особовий листок з обліку кадрів з вклеєною фотокарткою (бажано фото 3х4) (зразок особового листка за посиланням – https://cutt.ly/hvrE2DO).
 2. Копія документа, що посвідчує особу.
 3. Витяг з трудової книжки (за наявності).
 4. Копія документа про освіту за відповідною спеціальністю.
 5. Резюме.

! У резюме ОБОВ’ЯЗКОВО вкажіть електронну пошту. Для уникнення накладок та непорозумінь 06 травня на електронну пошту Ви отримаєте лист із конкретною інформацією про формат і час співбесіди.

 1. 7. Портфоліо.

Список рекомендованих до подачі документів, які братиме до уваги конкурсна комісія:

 • характеристики, рекомендації з попередніх місць роботи;
 • інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки;
 • фотографії та відеоматеріали робіт.

Надати рекомендовані документи можна, долучивши їх на електронних носіях до основного пакету документів.


Працівники та працівниці, які знаходяться в трудових відносинах з Львівським академічним драматичним театром імені Лесі Українки та беруть участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії тільки заяву про участь у конкурсі і резюме.


Відповідальність за достовірність поданих документів несе претендент(ка). Оформлені неналежним чином документи до розгляду не приймаються.


Документи для участі у конкурсі приймаються до 17:00 год 05 травня 2021 р. включно за поштовою адресою: м. Львів вул. Городоцька, 36 (службовий вхід) та на електронну адресу [email protected] (у форматі PDF з темою листа “конкурс 2021”)


Конкурс проводиться у два етапи:

– перший етап – розгляд документів, поданих претендент(к)ами: 06 травня 2021 р. об 11:00 у приміщенні Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки (другий поверх, приймальня) за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 36. Результати технічного відбору будуть оголошені 06 травня 2021 року;

– другий етап – ознайомлення з професійними даними учасників та учасниць конкурсу у формі співбесіди: 07 травня 2021 р. о 12:00 у Львівському академічному драматичному театрі імені Лесі Українки (другий поверх, приймальня) за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 36.

Можливі зміни у форматі проведення конкурсу. Співбесіди з конкурсантами і конкурсантками можуть відбутися у форматі онлайн, зважаючи на ситуацію з поширенням вірусу COVID-19. Про зміни формату конкурсантів і конкурсанток буде повідомлено в індивідуальному порядку.


УВАГА! У зв’язку із дотриманням запобіжних заходів на період поширення вірусу COVID-19 вхід у приміщення театру до зазначеного часу – заборонений! При вході у театр вам вимірюватимуть температуру. Зауважте, що при виявленні у вас підвищеної температури (вище 37,2) та візуальних ознак гострих респіраторних захворювань, а також відсутності засобів індивідуального захисту (масок/респіраторів тощо) вас не допустять до співбесіди.


Інформація про переможця/переможницю конкурсу буде оприлюднена на офіційному веб-сайті Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки не пізніше трьох робочих днів після проведення конкурсу та на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

За довідками щодо умов участі у конкурсі звертатись за тел.: (032) 233-31-85 (пн-пт з 14:00 до 18:00) або за електронною адресою: [email protected].


Інформація для не львів’ян: театр не забезпечує житлом переможців та переможниць конкурсу. Витрати на проїзд та проживання під час конкурсу – за рахунок претендентів та претенденток.


Претендент(к)и на участь в конкурсі мають право подавати іншу додаткову інформацію (наприклад: інформацію стосовно своєї додаткової освіти, досвіду роботи, професійного рівня (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, почесного звання, характеристики, рекомендації, публікації, інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки, відомості про державні нагороди, лауреатство у конкурсах, фестивалях, рецензії, відгуки, фотографії та відеозаписи на електронних носіях тощо).