Мішель Марк Бушар в Україні: прем`єра вистави “Том на фермі”

Львівський драматичний театр імені Лесі Українки, Дикий театр та «Мистецький Арсенал» представляють спільний проект: вперше в Україні, вистава за п’єсою відомого канадського драматурга та сценариста, людини котра активно відстоює толерантність та рівність у Квебеку – Мішеля Марка Бушара «Том на фермі».  Прем`єра відбудеться 17-18-го лютого в Києві і 19-го та 24-го лютого у Львові. Режисер вистави – художній керівник театру Лесі Павло Ар`є.

Мішель Марк Бушар – всесвітньовідомий канадський драматург, сценарист та письменник. Народився в невеликому місті Альма на сході Квебеку. Перший текст для театру написав ще коли навчався в коледжі. Має диплом бакалавра з театру Оттавського університету. Драматургією займається з 1983 року. За цей час створив більше 25 театральних п’єс. Всі вони були поставлені на канадській театральній сцені, більшість перекладена багатьма мовами і йшла в театрах Європи, Азії та обох Америк. За його п’єсами знято 6 фільмів такими режисерами як Джон Ґрейсон (Лілеї), Софі Лорен (Хвилі спеки), Ксав’єр Долан (Том на фермі), Міка Курісмакі (Христина — дівчина-король), та іншими. Дві п’єси М.М. Бушара стали основою для опер: Лілеї (Монреаль, 2016) і Христина -дівчина-король (Торонто, 2020). Він лауреат багатьох престижних театральних та літературних премій, серед яких дві літературні перемії від  Journal de Montréal, Betty Mitchell Award,  Dora Mavor Moore Award, премія  SACD (Париж),  American Lambda Award (Нью Йорк),  Primo Candoni (Італія), а також премії Laurent-McCutcheon за боротьбу проти гомофобії та премії  Gascon-Thomas, якою відзначаються надзвичайний внесок в розвиток і популяризацію канадського театру.Мішель Марк Бушар — офіцер Ордену Канади та Кавалер Національного Ордену Квебеку. (Інформація про М.М. Бушара – з сайту «Видавництво Анетти Антоненко», котре опублікувало п’єсу українською)

Мішель Марк Бушар і автор перекладу Ростислав Нємцев відвідають прем’єрні покази в Україні. У зв’язку з цим відбудеться ряд додаткових подій у Львові та Києві:

17 лютого/ Мистецький арсенал (м. Київ)

12:00 прес-показ вистави для представників ЗМІ

14:30 прес-конференція

19:00 прем’єра вистави

21:30 автограф-сесія з Мішелем Марком Бушаром

 

18 лютого/ Мистецький арсенал (м. Київ)

15:00 круглий стіл на тему «ЛГБТ і культура: агресія “інших” чи парадокс вимушеного сприйняття». Учасники: Мішель Марк Бушар Бушар, Павло Ар’є, Іван Тюссо-Рябчій, Богдан Жук. Вхід вільний.

16:00 презентація видання «Том на фермі» від Видавництва Анетти Антоненко.

19:00 прем’єра вистави

21:30 автограф-сесія з Мішелем Марком Бушаром

 

19 лютого / Львівський драматичний театр імені Лесі Українки

19:00 прем’єра вистави

21:30 автограф-сесія з Мішелем Марком Бушаром

 

Проект втілений за підтримки Посольства Канади в Україні, Французького інституту в Україні, Canada Council for the Arts, технічний партнер – Zinteko, стиль Looktogo, розміщує готель «11 дзеркал».