Підсумки роботи театру Лесі за 2017-й рік

Дорогі друзі!

До Вашої уваги звіт про роботу театру Лесі за 2017-й рік, котрий був знаковим, перш за все, з огляду на кадрові зміни.

На початку року за підсумками конкурсу на посаду художнього керівника було призначено драматурга Павла Ар`є. Невдовзі новопризначений художній керівник пішов з цієї посади. У вересні відбувся конкурс на об’єднану посаду директора-художнього керівника, в якому перемогла Ольга Пужаковська. Після її призначення в театрі відбулось ще кілька конкурсів, за результатами яких, команда театру Лесі поповнилась талановитими та професійними людьми. Зокрема, посаду головного режисера зайняла харківська режисерка Олена Апчел, посаду завідувача художньо-постановочної частини – культурна менеджерка Тетяна Попович. За результатами акторського конкурсу до трупи приєднались молоді актори: Роман Кривдик, Анастасія Лісовська та Андрій Кравчук.

Незважаючи на кадрові труднощі, за 2017-й рік ми випустили 5 прем`єрних вистав. Дві з них – для перегляду з дітьми: мюзикл «Зачарована принцеса» (реж. Олена Бондар-Сєрова) і вистава для всієї родини «Різдвяна історія» (реж. Олена Апчел). Одна із прем`єрних вистав – «Том на фермі» (реж. Павло Ар’є) здійснена в копродукції з київським незалежним Диким театром. Ми переконані, що великий потенціал для розвитку українського театру закладено у співпраці державного та недержавного секторів. Для цієї постановки було спеціально перекладено українською мовою п’єсу відомого канадського драматурга Марка Мішеля Бушара. Для постановки вистави «Любов)» за текстом «Блакитна троянда» нашої патронеси Лесі Українки ми запросили молодого харківського режисера Артема Вусика. Йому вдалося вдало поєднати драматургію із елементами фізичного театру і створити виставу цікаву для молоді. Відомий режисер, залужений діяч мистецтв України Олексій Кравчук в цьому році поставив в нашому театрі класику екзистенціалізму – п’єсу «Калігула» Альбера Камю.

Всього за це рік в театрі відбулось 95 репертуарних вистав. Найчастіше грали виставу «Перетворення» (реж. Артем Вусик).

Окрім репертуарної роботи ми працюємо над проектом Фестиваль театрів, започаткованим з ініціативи Павла Ар’є. В рамках цього проекту ми запрошуємо найкращі українські вистави та міжнародні проекти для показу у Львові. У 2017-му році відбулось 7 подій в рамках Фестивалю театрів, серед них – німецько-українська копродукція «Чому не вижив Михайло Гурман».

Цього року ми знову змінили логотип та продовжили роботу з фірмовим стилем. Під керівництвом головного художника Олексія Хорошка над цим працювали молоді дизайнери Олесь Мізерний та Юлія Комар. Окрім нових афіш та шрифтів нам вдалося оновити та уніфікувати вигляд фасаду театру.

Активна робота цього року відбувалась також і в Галереї сценографії, котра діє в просторі нашого театру під керівництвом Олега Онещака. Там відбулись вистави відомих українських та європейських сценографів: Олександра Білозуба, Ольги Туруті-Прасолової, Володимира Карашевського, Данила Лідера.

Впродовж 2017-го року команда театру Лесі відвідала два фестивалі: «ЧеховФест» (м. Суми) з виставою «Слава героям», де отримала відзнаку за найкраще музичне оформлення та фестиваль «Мельпомена Таврії» (м. Херсон) з виставою «Том на фермі», де наш молодий актор Богдан Грицюк отримав відзнаку за найкращу чоловічу роль.