VIII Конкурс п’єс «Драма.UA» розпочинає прийом заявок

Театр Лесі Українки надає підтримку нашим партнерам ГО «Мистецька Майстерня Драбина» і долучається до проведення VIII Конкурсу п’єс «Драма.UA» разом із чудовими колегами з Харкова – Parade Fest.

Зверніть увагу, цьогоріч Конкурсу пропонує фінансову премію для переможця або переможниці  у розмірі 30 тис. грн.

Читайте умови Конкурсу та подавайте заявку до 1 вересня 2021 року.

Умови Конкурсу п’єс «Драма.UA»

 1. До участі в Конкурсі приймаються авторські п’єси українською мовою, написані не давніше, ніж за два роки до подачі заявки.
 2. Максимальна кількість п’єс від однієї людини – 2 (дві). Максимальна кількість заявок від однієї людини – 2 (дві). Одна п’єса – одна заявка.
 3. Авторське право на п’єси належить виключно авторам і авторкам.
 4. Надсилаючи текст на Конкурс, автор/-ка дає згоду на одноразову публічну презентацію тексту в рамках представлення результатів Конкурсу.
 5. Оргкомітет залишає за собою право використовувати твори або фрагменти творів, поданих на Конкурс, а також іншу надану автор-ами/-ками інформацію, для промоції Конкурсу впродовж 1 року після завершення Конкурсу.
 6. Про результати Конкурсу можна буде дізнатися на фб-сторінці організаторів та партнерів Конкурсу: Drama.UA, Parade festТеатру Лесі Українки.
 7. Шорт-ліст Конкурсу (п’єси, які наберуть найбільшу кількість балів за оцінками журі) буде представлений на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у форматі перформативних читань в сезоні 21/22.
 8. Переможець або переможниця Конкурсу отримає премію у розмірі 30 тис. грн.
 9. Переможець або переможниця Конкурсу п’єс зобов’язується додавати формулювання «П’єса стала переможцем Конкурсу п’єс «Драма.UA»-2021» у всіх публікаціях тексту та супровідних матеріалах до інших форм презентації (програмки, події у фб).

Положення про проведення Конкурсу

 1. VIII Конкурс п’єс «Драма.UA» оголошується 1 липня 2021 року.
 2. Прийом заявок відбувається шляхом заповнення анкети у вигляді гугл-форми за посиланням: cutt.ly/omahqML і триває до 1 вересня 23:59 год 2021 року.
 3. Оргкомітет Конкурсу, у складі Світлани Баженової, Оксани Данчук, Ольги Пужаковської, Вероніки Склярової, Вікторії Швидко, формує лонг-ліст з поміж усіх надісланих текстів до 1 жовтня 2021 року.
 4. Лонг-ліст передається на розгляд журі, яке виставляє бали за запропонованою шкалою до 14 жовтня 2021 року.
 5. Склад журі буде сформований згодом. До його складу будуть входити завліт(к)и театрів, актор(к)и, театрознав(и)ці, літературознав(и)ці та режисер(к)и.
 6. 14 жовтня 2021 року за підсумками оцінок журі буде визначено переможця чи переможницю Конкурсу, а також оприлюднено перелік текстів, що увійшли до шорт-ліста (3 тексти) та будуть представлені у вигляді перформативних читань на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки в сезоні 21/22.

***

Конкурс п’єс “Драма.UA” – український драматургічний Конкурс, що виник в рамках Міжнародного театрального фестивалю “Драма.UA”. Вперше відбувся у 2010 році. Організатори – “Мистецька Майстерня “Драбина” м. Львів. В рамках Конкурсу відбувся дебют багатьох сучасних українських драматургів та драматургинь, а безліч текстів вперше були прочитані і представлені публічно. Найкращі тексти Конкурсу п’єс-2012 вийшли збіркою «Драма.UA» у 2013 році у видавництві «ArtArea».

З часу свого заснування, Конкурс п’єс «Драма.UA» спрямований на популяризацію сучасної української драматургії, пошук та підтримку драматург-ів/-инь, просування актуальної української драматургії на театральні сцени та до спеціалізованих видань.

Основна мета конкурсу залишається незмінною – відкривати широкому загалу імена талановитих українських драматургів і драматургинь та інтегрувати їх в актуальний театральний контекст. Додатковим завдання Конкурсу є підтримка сучасних драматургів і драматургинь, промоція їх творів серед театрів, перекладачів та видавців.