ДІАЛОГ БЕЗ КОРДОНІВ

спільний проект Театру Лесі Українки та Činoherní studio Theatre/Театру “Драматична студія”

Термін реалізації проєкту — 2018-2019 рр.


«Діалог без кордонів» — це спільний проект двох театрів: Театру Лесі Українки (Львів, Україна) та Činoherní studio Theatre/Театру «Драматична студія»  (Усті-над-Лабем, Чехія), що відбувався за підтримки Чеського центру в Києві

Мета проекту полягала в тому, аби знайти спільні точки дотику, представляючи свою сучасну драматургію на професійній театральній сцені. Це один зі способів познайомитись ближче, не зважаючи на мовні бар’єри; це ідея співпраці для створення можливостей для спілкування.


«Діалог без кордонів» було розділено на три етапи:

І етап — Пошук: восени 2018 року обидва театри знайшли та обмінялись найкращими текстами сучасної драматургії — чеської та української. В результаті з 5 п’єс від кожного з партнерів було обрано по одній для постановки. 

ІІ етап — Постановка: в 2019 році Činoherní studio Theatre/Театр «Драматична студія» розпочали роботу над постановкою п’єси Анастасії Косодій «Міністерство освіти і науки України”»(режисерка — Гана Марванова), прем’єра якої відбулась 19 квітня 2019 року. Театр Лесі Українки в свою чергу зупинився на постановці п’єси «Люди» Моніки Каньової (режисер — Василь Колісник), прем’єра якої відбулась 8-9 червня 2019 року.

ІІІ етап — Візит: наступний етап проекту — безпосередня зустріч команд на сценах одне одного. Так, в жовтні 2019 року Львів побачив інтерпретацію української п’єси Анастасії Косодій про подорожі в часі, а Усті-над-Лабем — бачення українського режисера п’єси Моніки Каньової про людей.