ДІАЛОГ БЕЗ КОРДОНІВ

спільний проект Театру Лесі Українки та Činoherní studio Theatre/Театру “Драматична студія”

“Діалог без кордонів” – це спільний проект двох театрів: Театру Лесі Українки (Львів, Україна) та Činoherní studio Theatre/Театру “Драматична студія”  (Усті-над-Лабем, Чехія), що відбувається за підтримки Чеського центру в Києві

Мета проекту полягає в тому, аби знайти спільні точки дотику, представляючи свою сучасну драматургію на професійній театральній сцені. Це один зі способів познайомитись ближче, не зважаючи на мовні бар’єри; це ідея співпраці для створення можливостей для спілкування.


“Діалог без кордонів” розділено на три етапи:

І етап – Пошук: восени 2018 року обидва театри знайшли та обмінялись найкращими текстами сучасної драматургії – чеської та української. В результаті з 5 п’єс від кожного з партнерів було обрано по одній для постановки. 

ІІ етап – Постановка: в 2019 році Činoherní studio Theatre/Театр “Драматична студія” розпочали роботу над постановкою п’єси Анастасії Косодій “Міністерство освіти і науки України” (режисерка – Гана Марванова), прем’єра якої відбулась 19 квітня 2019 р. Театр Лесі Українки в свою чергу зупинився на постановці п’єси “Люди” Моніки Каньової (режисер – Василь Колісник), прем’єра якої відбулась 8-9 червня 2019 р. 

ІІІ етап – Візит: наступним етапом проекту є безпосередня зустріч команд на сценах одне одного. Так, в жовтні 2019 року Львів зможе побачити інтерпретацію української п’єси Анастасії Косодій про подорожі в часі, а на Усті-над-Лабем чекає бачення українського режисера п’єси Моніки Каньової про людей. 


Такі довготривалі проекти дають можливість бути автономними, але разом з тим дозволяють постійно підтримувати зв’язок. Ми віримо, що спільна творчість і обмін досвідом – це найсильніший рушій змін та самовдосконалення. Саме так ми хочемо будувати діалог без кордонів – аби навчитись чути і розуміти одне одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *