ЛЕСЯ. ЇСТОРІЯ

Байопік
Квитки

Тривалість — 1 година 35 хвилин без антракту
Локація — велика сцена


Якою ми знаємо Лесю Українку? Хворобливою і слабосилою дівчиною, яка сміялась крізь сльози? Авторкою «Лісової Пісні» і вірша «Contra Spem Spero»? Жінкою із купюри чи жінкою із портрету у рушниках?

А якщо ми скажемо, що Леся Українка була бунтівною і феміністичною? Що протистояла російському колоніалізму, зовсім не була «подругою пролетарів» та боролась за українську ідентичність. Що Леся Українка була стильною, мандрувала європейськими столицями та відвідувала найбільші європейські театри. Що Леся була політичною активісткою, донатила для збереження і дослідження культурної спадщини та товаришувала з богемою свого часу. 

Ця жінка творила самобутню історію — її історію. Тому ми створили виставу про Лесю Українку і те, чого ви могли не знати про неї раніше, — щоб зокрема дізнатися більше про нас самих. 


«Не про спокій треба нам тепер дбати»


Фото: Христина Корол


Відгуки про виставу:


Режисерка — Ленка Удовічкі
Драматургиня — Оксана Данчук
Композитор — Найджел Осборн 


Діють: Назар Бонящук, Зоряна Дибовська/Світлана Федєшова, Ростислав Колачник, Василь Колісник, Софія Лешишак/Ольга Федина, Сергій Литвиненко, Таїсія Малахова, Ісабель Меркулова, Анастасія Перець, Михайло Понзель, Андрій Росчіс, Тетяна Шелельо


Продюсерка — Вероніка Склярова
Хореографія, робота з тілом — Віктор Рубан
Сценограф — Олексій Хорошко
Художниця з костюмів — Юлія Рибка
Медіахудожник — Денис Бєляєв
Ілюстраторка — Діна Чмуж
Художник з освітлення — Артур Темченко, Євгеній Петров
Художник-конструктор  Сергій Столярук
Художниця оформлювачка, реквізиторка  Марта Божик
Звукорежисери — Любомир Іщук, Володимир Помірко
Помічники режисерки  Владислав Білоненко, Ольга Кальнова
Асистентка композитора — Марічка Чічкова
Завідувач художньо-постановочної частини — Юрій Захарко
Кравчиня  Ірина Мусіхіна
Костюмери Галина Гладун, Діана Янчук
Медіазабезпечення  Сергій Климець
Монтувальники Олег Жеребецький, Юрій Захарко, Ростислав Колачник, Юрій Петришин
PR Анна Гетманова, Ростислав Кузик
Дизайн  Марія Микитенко


За підтримки: Parade-Fest


Прем’єра — 5 травня 2023


Ленка Удовічкі — сербська режисерка драматичного театру та опери, активістка. Художня керівниця театру «Улісс» та співзасновниця Школи акторської майстерності й медіа в Університеті Рієки (Хорватія). Ленка Удовічкі співпрацювала із низкою європейських і американських театрів, опер та філармоній — English National Opera Studio, Globe Theatre, Opera Circus, Загребською філармонією та фестивалем UCLA Live. Була гостьовою професоркою у Каліфорніському інституті мистецтв та у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

Найджел Осборн — британський композитор, вчитель, автор методів музикотерапії. Професор музики в Единбурзькому університеті, професор факультету драми Університету Рієки, консультант Китайського музичного інституту Пекінського університету, член Британської академії композиторів. Викладав у Вищій школі музики, театру та медіа Ганновера. Понад 30 років займається музичною терапією для травмованих війною дітей з усього світу. Музикотерапевтичні методи Найджела Осборна були широко реалізовані на Балканах, Кавказі, Близькому Сході, у Східній Африці, Південно-Західній Азії та Індії. За свою методологію Найджел Осборн отримав премію Свободи Інституту миру в Сараєво.