Кінець сезону: що дивитись у Театрі Лесі в липні?

Кінець театрального сезону 2022/23, який у Театрі Лесі пройшов під слоганом #бутиуформі, наближається. Що готує Театр Лесі на кінець сезону? Розповідаємо!


ЗАВТРА В ТОЙ САМИЙ ЧАС
1 липня о 18:00

Театральна трупа збирається на репетиції. Вона має поставити комедію Арістофана «Лісістрата» про жінок Еллади, які вирішили примусити своїх чоловіків скласти зброю і цим зупинити десятилітню війну між Спартою та Афінами.

Актори і актриси приміряють до себе і реалій своєї країни, в якій також десятий рік триває війна, роль Арістофанової героїні.

В обставинах сучасної України Лісістрата потрапляє в ситуації, де обирає інші способи боротьби, ніж героїня Арістофана, оскільки припинити цю війну, склавши зброю, неможливо.

Вікове обмеження: 18+
Локація: Велика сцена (вхід з вулиці Городоцької, 36)
Тривалість: 2 години з антрактом

👉 Квитки тут

Герої Хаосу

ГЕРОЇ ХАОСУ
5 липня о 18:00

Вистава «Герої Хаосу» — це спроба Театру Лесі осмислити і дослідити поняття «героїзму» в найширшому розумінні. «Героїв Хаосу» було створено задовго до повномасштабного вторгнення, однак після 24 лютого ця вистава стала ще актуальнішою.

«Герої Хаосу» ставлять багато питань:

Як стати героєм? Знешкодити ворога? Чи здійснити щось видатне? Можливо, досить врятувати кошеня або поступитися місцем в трамваї?

Яким героєм стати? Головним чи другорядним? Реальним чи вигаданим? Персональним чи національним? До смерті чи посмертно?

Як бути героєм? Почесно? Обтяжливо? Неможливо? Можливо стати, але неможливо бути?

Якими були герої колись? У античні часи? Або на початку цивілізації, коли людина тільки-но еволюціонувала від мавпи? Як тоді було? Так само?..

Вікове обмеження: 18+
Локація: Велика сцена (вхід з вулиці Городоцької, 36)
Тривалість: 2 години з антрактом

👉 Квитки тут

Галдамаш


ГАЛДАМАШ
6 липня о 18:00

Апокаліптична мольфа про гуцулів та їхнє важке, але неспішне життя. Здавалось би, живуть собі люди та й живуть, що тут такого? Однак все дещо складніше: за вибори, які роблять люди, з часом доведеться відповідати. Бо карма — це не лише дгармічне вірування, а цілком собі універсальна штука. І ті, хто наживається на вирубці лісу, одні з перших дізнаються, що воно таке, ця карма. Гори, як відомо, не прощають легковажного ставлення.

Вікове обмеження: 18+
Локація: Мала сцена (вхід з вулиці Захисників України через дворик театру)
Тривалість: 1 година 40 хвилин

👉 Квитки тут

Top Girls_Lesya Ukrainka Theatre

TOP GIRLS
7 липня о 18:00

Три години захопливого дійства із незвичною сценографією, несподіваними сюжетними ходами, фантастичними костюмами та запальним мультимедійним доповненням до неперевершеної гри наших акторок та акторів.

Вистава про таких різних жінок і таке одноманітне (як чомусь прийнято у нас вважати) «жіноче щастя».

Вікове обмеження: 18+
Локація: Велика сцена (вхід з вулиці Городоцької, 36)
Тривалість: 3 години з антрактом

👉 Квитки тут

Один день

ОДИН ДЕНЬ
8 липня о 18:00
ПРЕМ’ЄРА

Усі знають, найважча боротьба — з самим собою. Що протиставити своєму страху, своїй злості, своїй хворобі, своєму сорому?

Ніна озброюється мрією. Про свіжу випічку з донецьких пекарень, про прогулянки Донбас-ареною, про запах Кальміуса. Вона переконана, що все найкраще і найгірше у її житті вже сталось. Вона рутинно перегортає календар.

Вікове обмеження: 14+
Локація: Мала сцена (вхід з вулиці Захисників України через дворик театру)
Тривалість: 1 година 10 хвилин

👉 Квитки тут

Вистава «Леся. Їсторія»

ЛЕСЯ. ЇСТОРІЯ
9 липня о 18:00
ПРЕМ’ЄРА

Феноменальне завершення сезону — вистава-байопік про Лесю Українку!

Адже якою ми її знаємо? Хворобливою і слабосилою дівчиною, яка сміялась крізь сльози? Авторкою «Лісової Пісні» і вірша «Contra Spem Spero»? Жінкою із купюри чи жінкою із портрету у рушниках?

А якщо ми скажемо, що Леся Українка була бунтівною і феміністичною? Що протистояла російському колоніалізму, зовсім не була «подругою пролетарів» та боролась за українську ідентичність. Що Леся Українка була стильною, мандрувала європейськими столицями та відвідувала найбільші європейські театри. Що Леся була політичною активісткою, донатила для збереження і дослідження культурної спадщини та товаришувала з богемою свого часу.

Локація: Велика сцена (центральний вхід в театр — з вулиці Городоцької, 36)
Тривалість: 1 година 35 хвилин

👉 Квитки тут

Опісля Театр Лесі йде на канікули і повернеться у новому сезону в серпні. Радимо не проґавити нагоду і відвідати наші кращі вистави!


Принагідно нагадуємо, що Театр Лесі разом із благодійним фондом UAID та Загоном Кіноманів організовує благодійний мініфестиваль «Гомін», мета якого — зібрати 1 000 000 гривень на 5 дронів DJI MAVIC 3 Thermal для 80 ДШБ та 100 бригади ТРО.

Подія відбудеться 30 червня о 19:00. У програмі — жива музика, смачна їжа, ексклюзивний маркет хендмейду і аукціон.

👉 Деталі тут

Фото для головного зображення: Вікторія Дзизюк. На фото: акторки під час вистави «Леся. Їсторія».