Почати літо з Лесею: запрошуємо на прем’єру вистави «Леся. Їсторія»

Першого червня у Львові відбудеться черговий прем’єрний показ вистави «Леся. Їсторія». Запрошуємо почати літо з нами та визначною українською поетесою! Квитки доступні.

«Леся. Їсторія» — це вистава про Лесю Українку, в якій переплітається епістолярна спадщина поетеси, історичні факти про неї, назбираний нею фолкльор, особисте трактування її постаті акторами та акторками, особлива візуальна, сценографічна та звукова складові.

Після перших показів вистави «Леся. Їсторія» ми отримали чимало запитань щодо того, коли відбудеться наступна вистава про Лесю Українку. Радо повідомляємо, що найближчий показ вистави заплановано на 1 червня.

👉 Квитки на 1 червня тут.


Виставу «Леся. Їсторія» створено за листами поетеси. Це дає нагоду підійти максимально близько до постаті Лесі Українки. Актори та акторки театру Лесі промовлятимуть до глядачів та глядачок словами, які написала Леся Українка у своїх листах. Окрім того, вистава «Леся. Їсторія» також опирається на поему Лесі Українки «Роберт Брюс, король шотландський».

Леся. Їсторія
Леся. Їсторія. Фото: Вікторія Дзизюк

Виставу «Леся. Їсторія» створила міжнародна команда.

Режисеркою вистави стала Ленка Удовічкі, сербська режисерка драматичного театру та опери, активістка, що мешкає у Хорватії. Вона є художньою керівничкою театру «Улісс» та співзасновницею Школи акторської майстерності й медіа в Університеті Рієки (Хорватія).

Ленка Удовічкі співпрацювала із низкою європейських і американських театрів, опер та філармоній — English National Opera Studio, Globe Theatre, Opera Circus, Загребською філармонією та фестивалем UCLA Live.

«Леся Українка — особливо важлива постать не лише для українців. Я думаю, вона важлива для людства загалом. Коли я почала більше читати і дізнаватись про Лесю Українку, досліджувати її постать, я відчула, що стаю ближчою до неї. Своїми творами Леся Українка торкається осердя людей, чогось дуже глибокого», — вважає Ленка Удовічкі.


Леся. Їсторія. Фото: Вікторія Дзизюк.

Композитор вистави — Найджел Осборн, британський композитор, вчитель, автор методів музикотерапії. Професор музики в Единбурзькому університеті, член Британської академії композиторів.

Він понад 30 років займається музичною терапією для травмованих війною дітей з усього світу. За свою методологію Найджел Осборн отримав премію Свободи Інституту миру в Сараєво.

Також окрім команди Театру Лесі до створення вистави долучились: продюсерка — Вероніка Склярова, програмна директорка мистецько-урбаністичного фестивалю Parade Fest, культурна менеджерка, продюсерка незалежних проєктів; хореограф — Віктор Рубан, танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч, засновник і директор Ruban Production ITP; хормейстерка — Марічка Чічкова, музикантка, культурна менеджерка, дослідниця традиційної музики, хормейстерка Львівського театру ляльок.


Діють: Назар Бонящук, Таїсія Малахова, Зоряна Дибовська, Василь Колісник, Софія Лешишак, Сергій Литвиненко, Ісабель Меркулова, Анастасія Перець, Михайло Понзель, Андрій Росчіс, Тетяна Шелельо.

Вистава створена за підтримки Parade-Fest.


У червні відбудеться два покази вистави «Леся. Їсторія»: 1 та 23 червня. Локація — Велика зала. Початок всіх вистав о 18:00.

👉 Квитки на 1 червня тут

👉 Квитки на 23 червня тут


Головне зображення — Вікторія Дзизюк