Що дивитись у Театрі Лесі в травні?

Прем’єру вистави про Лесю Українку, прем’єру вистави про волонтерство та пил війни, постдокументальні мюзикли, імерсивні вистави, студентські покази, велике повернення вистави «Top Girls» та багато іншого.


ЛЕСЯ. ЇСТОРІЯ

ПРЕМ’ЄРА

Покази відбудуться 5 та 6 травня о 18:00

Нова вистава у Театрі Лесі, у фокусі якої — Леся Українка.

Якою ми знаємо Лесю Українку? Хворобливою і слабосилою дівчиною, яка сміялась крізь сльози? Авторкою «Лісової Пісні» і вірша «Contra Spem Spero»? Жінкою із купюри чи жінкою із портрету у рушниках?

А якщо ми скажемо, що Леся Українка була бунтівною і феміністичною? Що протистояла російському колоніалізму, зовсім не була «подругою пролетарів» та боролась за українську ідентичність?

Ця жінка творила самобутню історію — її історію. Тому ми створили виставу про Лесю Українку і те, чого ви могли не знати про неї раніше, — щоб зокрема дізнатися більше про нас самих. 

Виставу підготувала міжнародна команда: режисерка — Ленка Удовічкі, сербська режисерка драматичного театру і опери; композитор — Найджел Осборн, британський композитор, автор методів музикотерапії, професор Единбурзького університету; драматургиня — Оксана Данчук, завлітка Театру Лесі; продюсерка — Вероніка Склярова, програмна директорка мистецько-урбанічтичного фестивалю Parade Fest; робота з тілом — Віктор Рубан, танцівник, перформер, хореограф; Помічниця композитора — Марічка Чічкова, музикантка, культурна менеджерка, дослідниця традиційної музики.

Локація: Велика сцена
Тривалість: 1 година 40 хвилин без антракту
Вікового обмеження немає

👉 Квитки на 5 травня

👉 Квитки на 6 травняЗАВТРА В ТОЙ САМИЙ ЧАС

ПРЕМ’ЄРА

ЄДИНИЙ ПОКАЗ У ТРАВНІ

10 травня о 18:00

Ще одна прем’єра в Театрі Лесі.

Театральна трупа збирається на репетиції. Вона має поставити комедію Арістофана «Лісістрата» про жінок Еллади, які вирішили примусити своїх чоловіків скласти зброю і цим зупинити десятилітню війну між Спартою та Афінами.

Актори і актриси приміряють до себе і реалій своєї країни, в якій також десятий рік триває війна, роль Арістофанової героїні.

В обставинах сучасної України Лісістрата потрапляє в ситуації, де обирає інші способи боротьби, ніж героїня Арістофана, оскільки припинити цю війну, склавши зброю, неможливо.

Локація: Велика сцена
Вікове обмеження: 18+

Тривалість: 2 години з антрактом

👉 Квитки тут


СЛОВО ПРО ПОХІД ІГОРІВ

Покази відбудуться 11 та 25 травня

Лабораторна робота-сторітелінг студентів ІІ курсу акторської майстерності ЛНУ імені Івана Франка.

Слово про похід Ігорів… Якась там героїчна поема чи черговий нудний твір зі шкільної програми?

Ми вирішили зробити по ньому виставу і довести, що цей твір офігенний! Це історія про те, як історія повторюється, але цього разу ми є частиною цієї неповторної епохи.

Чи можемо ми вплинути на неї? Як кожен з нас будує Україну? Яка правда залишиться після війни? Що Ти будеш робити у день перемоги? Як кожен з нас вирішує долю цілої країни?

Це наш вибір — боротися. Наш вибір — розказати Тобі цю історію.

Локація: Майстерня Театру Лесі
Вікового обмеження немає
Тривалість: 1 година 20 хвилин
Вхід: free donate від 70 гривень

Необхідна реєстрація. Форма з’являється незадовго до події. Стежити за оновленнями можна в соцмережах Театру Лесі: Facebook, Instagram


УЯВНІ МАРШРУТИ ЛЬВОВОМ

Покази відбудуться 12, 18 та 31 травня

Уявіть Львів минулого, сьогодення і майбутнього на піщаній поверхні: як пропливає історія міста та його мешканців між берегами Полтви? Що історія невидимої ріки може розповісти про нас з вами; які міфи/історії ми пов’язуємо з нею та з тим, що приховано від очей? І, врешті-решт, куди виведуть нас її підземні водні потоки?

Уявні маршрути Львовом — це інтимний перформанс, який через гру в піску досліджує перетини львівських історій та урбаністичних асоціацій.

Локація: Галерея сценографії
Вікового обмеження немає
Тривалість: 1 година

👉 Квитки на 12 травня

👉 Квитки на 18 травня

👉 Квитки на 31 травня


АҐОРА

Покази відбудуться 13 та 14 травня о 18:00

Ця вистава — сеанс розілюзнення, інспірований давніми греками. Озброївшись почуттям гумору та провокаціями дрібного калібру, будемо міркувати про справедливість, відповідальність, доброчесність і способи гармонійного співжиття таких різних нас в одній Україні.

Локація: Мала сцена
Вікове обмеження: 16+
Тривалість: 1 година 20 хвилин

👉 Квитки на 13 травня

👉 Квитки на 14 травня


146 ЗІРОК, ВИДИМИХ НЕОЗБРОЄНИМ ОКОМ

Покази відбудуться 17 та 24 травня о 18:00

Усі ми — Інші. Більшості не існує. Зірки засвічуються, бо відбувається термоядерний синтез. І не важливо, що люди думають з цього приводу.

А коли ви дивитесь на зоряне небо, куди показує ваш моральний компас?

Локація: Мала сцена
Вікове обмеження: 18+
Тривалість: не довше 146 хвилин без антракту

👉 Квитки на 17 травня

👉 Квитки на 24 травня


IMPERIUM DELENDUM EST

ЄДИНИЙ ПОКАЗ У ТРАВНІ

19 травня о 18:00

Вистава, що побувала на таких європейських фестивалях: Avignon Off-festival (Франція), URBANG! Festival 2022 (Німеччина), Festival Contre-Sens (турне Францією), International Theatre Festival Retroperspektywy 2022: THE BEGINNING OF A NEW WORLD (Польща) та Romanian National Theatre Festival (Румунія).

У цій виставі багато голосів, що звучать люттю, болем і надією. У ній багато музики, що бринить боротьбою та свободою. Ми промовляємо слова, які написали минулої весни українські поетки та поети. Ми ділимось страхами і снами. Ми сміємось з одного жарту, бо насправді це не жарт, але все одно смішний.

Локація: Велика сцена
Вікове обмеження: 18+
Тривалість: 1 година

👉 Квитки тут


ЛЮДИ

Покази відбудуться 20 та 21 травня о 18:00

Є на світі такий-собі Йозеф. Чоловік переживає не найкращий період свого життя. Колись успішний і впливовий, а тепер — занедбаний, стомлений і нібито хворий. Йозеф страждає. Бідолашний Йозеф! Страждає від усіх цих невдячних, пихатих, поверхневих людей. Вам, може, навіть стане його шкода. Саме в цей момент варто згадати, що людські стосунки будуються з двох боків.

Локація: Велика сцена
Вікового обмеження немає
Тривалість: 1 година 20 хвилин

👉 Квитки на 20 травня

👉 Квитки на 21 травня


TOP GIRLS

ПЕРШИЙ ПОКАЗ ЗА МАЙЖЕ РІК ТА ЄДИНИЙ У ТРАВНІ

28 травня о 18:00

Падатиме дощ. Буде чути, як він заспокійливо шумить. Повітря стане прозорішим, а ландшафт — свіжішим. Заговорить безіменний соляний стовп десь на узбережжі Мертвого моря, і ми нарешті дізнаємось, у чому полягає «жіноче щастя».

Локація: Велика сцена
Вікове обмеження: 18+
Тривалість: 3 години з антрактом

👉 Квитки тут


АУДІОСЦЕНА ТЕАТРУ ЛЕСІ

24/7

Сучасна українська драматургія у виконанні акторів та акторок Театру Лесі.

Обрати зручну платформу та слухати аудіоп’єси можна тут.

Поаплодувати акторам та акторкам — тут.


Головне зображення — світлина з вистави «Top Girls» (авторства Тетяни Джафарової).